Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Csiszolás kavicsokkal? Lehetsé...

Csiszolás kavicsokkal? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Érdes üvegtömböket szeretnék ilyen lágy felületűre csiszolni kavicsokkal.


[link]


A képen látható kavicsok óceánba került üvegszemétből csiszolódtak a homokban, kavicsban.


Sajnos nem tudom hogyan lehetne kivitelezni.


Például beleteszem egy betonkeverő szerűségbe és forgatom benne a kis kavicsokkal? Vagy nagyméretű kavics kell? oszcillálni kell? (rezegtetni) vagy forgatni? Dobban kell, vagy sík felületen, esetleg teknőben? Mekkora kövekkel, milyen sebességgel? Víz kell bele?


Tudom, hogy pl gránitból szoktak mesterségesen csiszolt kavicsot készíteni, de nem találtam arról információkat, hogy hogyan.


2013. szept. 4. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gépek is:

[link]

Szerintem rakd bele egy betonkeverőbe minél többet, dobj bele marosi homokot 2-3 lapáttal és vizet, hogy bőven ellepje. Aztán, hogy mennyi idő alatt sikerül lecsiszolni azt néha ránézéssel megállapítod.

Remélem tudtam valamiben is segíteni, sok sikert!

2013. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó az #1 által írt megoldási menet, de gyanítom, hogy a megfelelő végeredmény kivitelezése érdekében igen hosszú ideig kellene tekerned azt a betonkeverőt :) Minél több és durvább szemcsézetű kavicsot használsz, annál nagyobb erő hat az üvegcserepekre, annál gyorsabb, de elnagyoltabb lesz a végeredmény. Minél apróbb szeműt, annál finomabb lesz az üveg, de annál tovább tart az egész művelet. Ha túl nagyszemű a kavics, akkor összezúzza az üveget, ha túl aprószemű (homok) akkor extrém mértékben megnő a művelet ideje.

Úgy lehetne jól, hogy először nagy, gesztenyényi méretű kavicsokkal ledaráltatod az éleket, majd finomabb kavicsokkal megfelelő méretűre-alakúra csiszolod az üvegcserepeket, a végén pedig egészen aprószeművel beopálosítod. Víz mindenképp kell mellé, annyi, amennyi ellepi az egész betonkeverő-tölteléket.

2013. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2-es köszönöm! Jó a meglátásod a nagyolással kapcsolatban, én is gondoltam egy nagyoló csiszolásra, csak ugyan arra jutottam mint te, hogy akár össze is törheti. De viszont ez olyan buli amiről már abban a percben tudja az ember, hogy költeni kell rá! Jelen esetben az áram ami a legdrágább.
2013. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én max. 10 mm-es kaviccsal kezdeném, utána jöhet a durva marosi homok. Végül valami finomabb csiszolóanyag.
2013. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon hasznos válaszokat kaptam! :) Üvegtechnikusnak tanulok és alternatív felhasználásokon gondolkozom. Biztosan olcsóbb ez a betonkeverős módszer, mint a kézzel történő csiszolás, vagy bármi más. Kavics helyett nem jobb mondjuk tégla, kerámiacserepeket használni?
2013. szept. 4. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a téglatörmeléket! A profi, vibrációs csiszolókon használt anyag sokszor lágy kerámia "kavicsba" foglalt finom korund, vagy szilíciumkarbid.
2013. szept. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!