Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kilenc hónapos kisfiam most...

Kilenc hónapos kisfiam most kezdett el mászni. A kandalló elé szeretnék valami védő rácsot. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
2009. nov. 3. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha más nincs, fektess két széket elé az oldalára - amig nem tud felállni, addig elég.

Egyébként tudtom szerint van ilyenre védörács, de nem tudom, hol lehet kapni.

2009. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nem tudom hogy van elhelyezve a kandallótok, nekunk ugy majdnem a sarokban, s mi azt csináltuk, hogy egyszeru hosszu deszka féleséget (azért le volt lakozzva,hogy ki is nézzen valahogy) letettuk a kandallo elott ugy fél méterrel. Es tudta, hogy addig mehet, onnantol stop. De az apja azért 1x - 2x azért a térdére ultette kozel a kandallohoz és vitte a kezecskéjét kozelebb a tuzhoz, hogy érezze mennyire forro az és milyen nagy bibit csinál. Soha nem lépte át a határvonalat :)
2009. nov. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Eha, milyen aranyosak vagytok:)
2009. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is meg kell tanulni a gyereknek, hogy a világ nem körülötte forog, nem mindig minden rózsaszín...
2009. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kandalló a falba van sülyesztve, a baba pedig már mászik, és mindenre felkapaszkodik. A székeket, asztalt simán magára húzza. Tudom én, hogy mindent meg kell tanulnia, de ha lehet ne a kezén, vagy az arcán tapasztalja meg, hogy milyen a kandallóhoz hozzáérni, főleg ha be van gyújtva.
2009. nov. 4. 06:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Vastelepről vagy roncstelepről be kell szerezni vékony laposvas szálanyagot, ha kell a csicsa akkor kovácsoltvas is lehet ilyen csavarásokkal meg stb


Fúrógéppel kifurkodod és összecsavarozol belőle egy téglalap alakú dohányzó asztal félét, persze rövid lábakkal (30-40 cm) vagy amennyire akarod hogy nyitható maradjon a kandallóajtó.


Az egészet beburkolod dróthálóval vagy vmi díszráccsal kivéve azt a részt ami felől nyílik a kandalló, a lábaival a kandalló felé felrögzíted a falra !


lényegében egy ketrecbe rakod a kandallót.



Meg lehet csinálni úgy is, hogy az eleje gyorsan leszerelhető legyen és csak a lábak legyenek a falra rögzítve fixen, és akkor a kandalló ajtó nyitása zárása sem okoz vesződséget..



Így max csak kockásra tud sülni a gyerek ha nekinyomja a buksiját a dróthálónak..

2009. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Az én fiam is 10 hónapos, én vettem egy használt kiságyat, leszedtem az egyik oldalát, és neki lett tolva a kandallónak. Bevált!
2009. dec. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet az utolsónak, pont ezt csináltuk, csak mi oda is "szerkeztettük." :)
2010. jan. 7. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!