Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudjam, milyen kandalló...

Honnan tudjam, milyen kandalló jó?

Figyelt kérdés
régebbi tégla házból kibontottuk a cserépkályhát,és most annak a helyére szeretnék valamilyen nem beépítős lemez- vagy öntvénykandallót állítani,egy helyiség kiegészítő fűtésére.ránézésre a kémény jó állapotú,tele volt ugyan korommal,de azt kiszedtük.nem tudom,hogy ahonnan a cs.kályha bekötését kibontottuk,oda bevezethetem-e az új kandalló csövét,ez kb. 150 cm magasan van és négyszög alakú 15*20-as lyuk.és láttam több hirdetést,ahol azért adják el a kandallót,mert nem lett jó a kéményhez,én nem szeretnék így járni.
2009. nov. 30. 12:52
 1/1 anonim válasza:
vannak a lemez kandallók,és az öntöttvas kandallók az öntöttvas drágább de jobb is mert lényegesen tovább tartja a hőt!Meg a kilowatt számit mert minél nagyobb annál nagyobb légtér felfűtésére alkalmas,de azt megmondják mekkora légköbméter felfűtésére alkalmas!
2009. dec. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!