Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a teendő csempe leverése után?

Mi a teendő csempe leverése után?

Figyelt kérdés
Szeretném leverni a csempét a konyhában, de utána nem akarok másikat rakni. Egyszerűen csak fehérre festeni. A csempe kb 120 magasságig van, utána fal. A csempe kilóg a fal síkjából. Kell-e csempe leverés után újra vakolni? Esetleg elég a glett? Lehet ekkora falfelületet telibe glettelini? Aki választ ad úgy tegye, hogy még sosem újítottam fel, és nem is láttam ilyen műveletet. A válaszokat előre is ksözönöm.
2009. nov. 3. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy jön le a régi csempe, mekkora vakolatdarabot visz magával és mennyire lesz egyenetlen utána a felület és milyen mélységben.
2009. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi a legjobb eset és mi a legrosszabb? És mi van a kettő között ? :)
2009. nov. 3. 14:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb, hogy vakolattal van felrakva a csempe régi módon, és a tégláig lejön a vakolat. Újravakolni+újrafesteni minimum 2 hét, ilyen nedves időben még több.


A legjobb, hogy lejön a csempe ragasztóstul, kis csiszolás után lehet vékony rétegben glettelni és festeni.

2009. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

"Mi a teendő csempe leverése után?"



"Aki választ ad úgy tegye, hogy még sosem újítottam fel, és nem is láttam ilyen műveletet"



Ezek fényében: Hívsz egy szobafestőt, és megcsináltatod vele.


Hidd el nem viccből mondom. Ha semmi tapasztalatod/gyakorlatod nincs, nem fog sikerülni.

2009. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen valószínűleg az lesz, bár sem a leverés sem a festés nem egy megcsinálhatatlan dolog. Ami a kettő között van, az már inkább szakembernek való dolog. De ha hívok valakit, akkor sem akarom hogy teljesen tájékozatlan legyek/átverjen. Köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 3. 16:21
 6/6 anonim válasza:
100%
Én is megcsináltam, életemben először. Tényleg jobb ha nem kell vakolni. Azt döntsd el, hogy van-e kedved időd hozzá. Ha igen nem olyan bonyolult. Ha vakolni kell van készen kapható vakolat, összekevered felkened, megszárad, simítod, glettelsz, csiszold, kell mégegyszer, majd fested. Sok sikert.
2009. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!