Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet kapni kereskedelmi...

Lehet kapni kereskedelmi forgalomban olyan kézi fűrészt, amivel vastag fémet is el lehet fűrészelni?

Figyelt kérdés
Egy régi ajtórácsot (a keretet) kellene eltávolítani, de nem akarok ezért komolyabb összeget beruházni egy elektromos fűrészre, vagy hasonlóra. A munkadíjra pedig 20.000 Ft + Áfát mondtak, ennyiért távolítanák el, ennyit ezért szintén nem szeretnék fizetni.
2013. okt. 1. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet.
2013. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hol, mennyiért, hogy néz ki, és mi a neve?
2013. okt. 1. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Flex. Azzal is el lehet vágni.
2013. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A flex az elektromos, nem? Olcsó, egyszerű kézi fűrészre lenne szükség. Csak nem tudom, hogy van-e olyan, amivel át lehet vágni az acélt, vagy vasat.
2013. okt. 1. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pont ilyesmi munkára vettem az obibam egy flexet. 3000ft körül volt, feldaraboltam amit kellett, utána 1500Ft-ért túladtam rajta.
2013. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Milyen flexet? A flex az nem egy elektromos fűrész?
2013. okt. 1. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:

A flex nem fűrész,az egy vágókoronggal (is) felszerelhető gép, ami jó csiszolásra, polírozásra, drótkefélésre.

A legtöbb acélt általában a vasfűrész is elviszi, még a gyorsacél laposak is, viszont a flex a keményebb edzett acéllal is megbírkózik.

Ha ki akarod deríteni hogy elviszi-e a sima kézi vasfűrész akkor a legegyszerűbb: Fogj egy akármilyen átmérőjű fúrót ami acél fúrására készült (általában sima fényes felületű esetleg HSS jelölésű). A lényeg hogy éles legyen. Ha az élét elkezded húzni az acélon és belekap könnyedén ( Meg is fúrhatod) akkor jó lesz a hagyományos vasfűrész is.

2013. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hol lehet (olcsó) flex-et venni, ami elvágja az acélt?
2013. okt. 1. 16:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Minden flex elvágja az acélt, legfeljebb teljesítménybeli (tovább tart) különbségek vannak, de nem ajánlok a kezedbe egy flexet ha ennyire nem vagy tisztában vele, mert veszélyes szerszám is tud lenni, ha pl rosszul vágod akkor a vas rászoríthat, és kiránthatja a kezedből...
2013. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!