Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell úgy összeszerelni...

Tomala kérdése:

Hogyan kell úgy összeszerelni a mosogató alatti vízvezeték-szerelvényeket, hogy egyáltalán ne csöpögjön?

Figyelt kérdés

A mosógépem mosogató alá van bekötve, de szeretnék mostantól egy mosogatógépet is oda bekötni.


Kombinált sarokszelepem van a hidegvizes fali csonkon, arra rákötöttem egy 3/4×3/4-es flexi bekötő csövet (mert a sarokszelepnél nem férne el a T-idom), annak a végére került egy 3/4-es közcsavar, aztán T-idom, mindkét végén ismét közcsavarok, és végül a gépek.


Használtam kócot (/kendert), ahogy javasolták, jó erősen ráhúztam a fogóval minden idomot, de mégis szivárog pár helyen. Csöpög.


Várni kell még, amíg a megduzzadó kóc eltömíti a réseket és akkor megszűnik a csöpögés magától? Vagy én csináltam rosszul valamit? Mi a trükkje a kóc használatának?

A kócra kellett volna még valamilyen anyagot tenni? Vagy ilyenkor szoktak rá valami gázmelegítővel rámenni?



2013. okt. 21. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:

A flexi cső végén a hollandi anyában van gumi tömítés, annak kell tömítenie, mert különben csepeg! A közcsavar ha horganyzott önvény, akkor nem fog a gumi tömíteni rendesen hiába is kócolod! A kócnak nem kell bedagadnia, vagy bemelegednie, feltekered, esetleg faggyúzod, és annak tömítenie kell.


Közcsavarnak használj esztergált réz idomot, annak sima a felülete, esetleg kringelit vagy fiber gyűrűvel segíthetsz neki.


A gumitömítésnek nem tesz jót ha nagyon meg van húzva, mert szétmegy!


A kender a menetnél tömít, egyedül a T idom és a két közcsavar közé érdemes tenni belőle a te esetedben! 3/4"-os menetnél én kb. 40 cm-es darabot tépek a kenderből, ami lapos és kb 1/2 cm széles. kb. egy harmadánál ráfogom a hatszögre a másik felét bele fektetem a menetbe és a végétől befelé laposan, hogy ne csavarodjon feltekerem a menetre (a menetet lehet érdesíteni is, hogy ne csússzon), a felétől már összefogom a két szálat és úgy fejezem be. Nem árt ha jó szoros. Mehet rá egy kenet faggyú (étolaj, zsíz, bármi ami tapad és csúszik), aztán lehet összetekerni. A gázmelegítővel csak a kilógó szálakat szokták leégetni, a tömítésben nincs szerepe!

2013. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a fajta olcsó öntvény közcsavar nem fog illeszkedni a flexi cső tömítéséhez:

[link]

Csak nézd meg a felületét! Bár ha kissé megcsiszolod jó lehet.

Ez a fajta viszont hibátlan, ehhez nem kell kóc a flexicső oldalán:

[link]

2013. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kimerítő választ, repül megy is a zöld kéz.

Szerencsére réz közcsavart és T-idomot vettem.


A sarokszelep és a bekötőcső, illetve a bekötőcső és a közcsavar közé tényleg nem kell egyáltalán kóc? Lehet, hogy ez a baj, mert a kóc miatt nincs teljesen végighúzva a meneten.

És zsírt sem használtam.

Mindjárt nekiugrom megint.

2013. okt. 21. 23:34
 4/8 A kérdező kommentje:

Ja, és most nézem, hogy a bekötőcsövem anyáiban nincs is gumitömítés. Úgy látszik azt külön kellett volna vennem.

Erre nem gondoltam, mert azt hittem, oda is kóc jön.

2013. okt. 21. 23:52
 5/8 anonim ***** válasza:

A flexi hollandiban van gumi gyárilag így oda nem kell kender sohasem. Szerintem elpottyantottad a gumit.

Amúgy a flexi hollandinál mindig ellen kell fogni (a megroppantott tő résznél) különben meghúzáskor megtekeredik a flexi cső és ez károsítja.

A többiről Harkonnen kitűnően válaszolt ! az öntött vas közcsavart ebben az esetben lekell köszörülni ,vagy réz anyagút kell használni.

2013. okt. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a kóc tekerési iránya nem jó, akkor egyszerűen kitolódik a menetből, ez sem mindegy. menetet érdemes egy fűrészlappal,kézzel meg huzigálni(merőlegesen) mert jobban beleakad a kóc.
2013. okt. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megintcsak köszönöm mindenkinek. Újra megcsináltam, és tökéletes lett!
2013. okt. 22. 18:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Megy, mint az ágyba szarás!

:D

2013. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!