Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi vasalót mivel "fessem le"?

Régi vasalót mivel "fessem le"?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen vasalóm ( [link] amit most szépen lecsiszoltam a fémig. Szerintetek mivel kellene bevonni, hogy jól nézzen ki? Hammerite, kályhaezüst, hagyni így, stb?

2013. okt. 27. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Rossz a link. De ha neked olyan lóbálós van, akkor semmivel.
2013. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hagyd így. Akkor marad természetes. Amíg még használtam ilyen vasalót, akkor is csak a talpát csiszoltam le.
2013. okt. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Kössz az eddigi válaszokat.

2013. okt. 27. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Van aki rozsdásan hagyja, van aki feketére festi, én pl horgany szprével fújnám le.

[link]


[link]

2013. okt. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt csakis homokfúvóval tisztíttasd le, utána nem kéne semmivel átbarmolni. Ez vasasan az igazi.
2013. okt. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van még egy autentikus megoldás: bekenni vasporral, mint nagyapám tette azt régen!


[link]

2013. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket, mindenkinek ment a zold pacsi! Ha van meg otletet, johet.
2013. okt. 28. 07:23
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az üzenet küldője: xxx

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 07:24

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Régi vasalót mivel "fessem le"?

"Van még egy autentikus megoldás: bekenni vasporral, mint nagyapám tette azt.."

Az üzenet témája: Vasalo - vaspor

Az üzenet szövege: Szia, a vasporos javaslatod a nyero eddig. Errol van valami "irodalom", hogy tenyleg autentikus, vagy csak a nagyapadtol lattad?"


Nagyanyám 40 évvel ezelőtt használt ilyen vasalót utoljára, én akkoriban láttam nagyapámat kályhát, vasalót fényezni. Mama nem szerette a modern vasalókat, mert túl könnyűnek tartotta. Persze a talpát nem kente be, de fényesítés után nem fogott a vaspor. A kályhán kenyeret is pirítottunk, nem lett fekete.

Fura, hogy még gyártja valaki azt a Colombus nevű terméket, szinte változatlan formában, amit nagyapám is használt!

2013. okt. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!