Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom a farönköt...

Hogyan tudom a farönköt lecsiszolni?

Figyelt kérdés

Láttam a neten farönkökből készített kisasztalt, éjjeliszekrényt.


[link]


A 2. és a 7. képen lévő, teljesen lecsiszolt fajta tetszik. Van farönkünk, de érdekelne, hogy gépek nélkül, csak csiszolópapírral is le lehetne ilyen simára csiszolni, majd lakkozni vagy viaszolni?



2013. okt. 29. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet, de hamar fel fogod adni


és inkább a viasz mint a lakk

2013. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
turelem kerdese, meg kezugyessege. csiszolas, lakkozas, szardas utan ujra csiszolas, es ezt meg parszor, egyre finomabb csiszolovaszonnal, illetve -papirral. vizholyagok garantalva.
2013. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, lehetne. Fűrésszel el kell vágni a kívánt síkban, aztán elkezdeni csiszolni a papír belsejébe fogva valami téglalap alakú, kemény, sík felületű tárgyat. Jó durva (~100-120) papírral kezdeni és azzal csiszolni amíg el nem tűnnek a fűrésznyomok. Aztán kétszáz-valamennyivel. Nem tudom a fánál mi a maximum amit alkalmazni szoktak, de nem hinném hogy ilyen célra 360-nál több kellene.


Ha keresel valakit akinek van gyaluja, akár gépi, akár kézi, akkor pillanatok alatt meglehet az eredmény a hosszú kézzel "csiszatolás" helyett.

2013. okt. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az nem csak csiszolva van, hanem először is le van hántolva a kérge. Ezt egy nem rugalmas pengéjű kiskéssel lehet megtenni. Aztán lehet csiszolni egyre finomabb csiszolóvászonnal(80-120-240-400...). Egy kis türelem kell hozzá.
2013. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!