Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Muszáj festés előtt lecsiszoln...

Muszáj festés előtt lecsiszolni az ajtókat?

Figyelt kérdés
Panel lakásban levő ajtókat szeretném lefesteni, régiek, el vannak szineződve, szeretném ha hófehér lenne, gondoltam lefesteném. Kikerülhetem a csiszolást? Igazság szerint , le sem szeretném szedni,tehát függőlegesen festeném , valami jó kis festékkel ami nem folyik el,gyorsan szárad stb, szóval az érdekelne, hogy megfelelő tisztitás, zsirtalanitás után nekifoghatok e a festésnek, vagy mindenképpen csiszolni kell? Köszönöm!
2011. nov. 1. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen jobb ha lecsiszolod de csak géppel mert utána nap a kezeddel nem fogsz írni az biztos.
2011. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
csak géppel csináld mert a kezed tönkre megy.
2011. nov. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell lecsiszolni.

A festék meg akkor folyik meg ha túl sűrű és nem tudod rendesen eloszlatni vagy ha nagyon híg.

2011. nov. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem csiszoltam le és hengerrel festettem, úgy nem folyik meg. Olcsó festéket ne vegyél, mert egy év múlva újra fesheted. A Trinát megfelelő, de ha többet is rászánnál, radiátorzománc, az nem sárgul be egyhamar.
2011. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat! Nem fogom sajnálni a festékre a pénzt, mindenképpen jó minőségűt veszek!:) Valamelyik nap, amint időm engedi, ki is próbálom, egyet megcsinálok. Úgyhogy első körben csak egy 1 literest veszek. Köszi még1x!
2011. nov. 1. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
A csiszolt felületre sokkal jobban tapad a festék, a megfolyásokra ha rákensz akkor úgy fog kinézni mintha az új festés folyt volna meg. Szóval meg kell(ene). Ilyet nagyon ritkán csinálunk, panel házakban csak néha ha sietni kell és nem igényes a felület. Pl tároló ajtó. Üdv egy végzős festő tanuló.
2011. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem muszáj, csak ronda lesz.
2011. nov. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem lett ronda, pedig kétszer is festettem már.
2011. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!