Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ez a hegesztett varrat?...

Milyen ez a hegesztett varrat? Min kell még javítanom?

Figyelt kérdés
[link]

2013. nov. 6. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen pálca,de az áramerősség az kevésnek látszik a "fröcsögés" miatt.
2013. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem tudom milyen pálca, de azt tudom, hogy kb 60A-al lett hegesztve.
2013. nov. 6. 19:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Hy!

Egy kezdőtől nem olyan rossz,de még van mit gyakorolnod.

Első a biztonság:Használj erősebb üveget legalább 10-11-est és akkor nem fog a szemed begyulladni(hegesztéstechnikai boltban vegyed és ne a helyi gazdaboltban)

Hangyányit tekerhetsz fel az áramerőségen,minden pálca csomagolóján fel van tüntetve hogy milyen tartományban tudod használni a pálcát.Pl 2,4-es méretűnél aszem 90-120 amper közt kell használni,ugye ez azért függ az anyagvastagságtól is,ennél meg kell mindig találni az aranyközéputat mert az sem jó ha átégeted de az sem hjó ha nem ég be teljesen.

Szóval eddig jó amit csináltál,amivel tudnál javítani:

Pálcával egy picit ki kell ívelni a legjobb az ha eleinte számolsz magadban hogy 1-2-1-2 mármint hogy egy picit jobra majd balra majd jobbra és így tolod a pálcát.Magyarul kicsit ki kell ívelni mindig egy picit.Ami még nem tökéletes az az újrakezdés,az ívet meggyújtani aztán visszatérni oda ahol abbahagytad,természetesen elötte gyújtasz ívet és úgy térsz vissza a varratra.

És mégvalami:A pálcát mindig tolod.Azért kell tolni,mert úgy jobban látod hogy merre mész.

Gyakoroljál sokat és akkor menni fog!

Próbálgassad nagyobb áramon,kisebben ,fordított polaritással,különböző pozíciókkal.

tessék egy is olvasnivaló! :)

[link]

2013. nov. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mégvalmi asszem lemezvastagságnál van egy amolyan szabály,asszem vagy 35 vagy 45 amper kell lemezvastagságonként mármint 1mm 45amper 2mm lemezén már 90 amper a tökéletes átolvadáshoz,de ebben most nem vagyok biztos...
2013. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem rossz,szeretnének sokan így hegeszteni ,és én nem látom,hogy nagyon fröcskölt volna,ez nem Co. Én nagyon sokat hegesztettem már de a pálcát örök életemben mindig is húztam és nem toltam,és nem is ismerek olyan embert aki tolva csinálná,nem is értem,hogyan lehet tolni,mész rá a forró varratra :-)).Pedig vasas szakmában vagyok.Inkább a folytonosságra figyelj,hogy ne legyenek azok a megszakadások a folyamatban. Az üvegre meg annyit,hogy a nagyon sötét az nem jó,mert nem lehet vele jól látni.
2013. nov. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez a tolás dolog ,ezt lehet így is,hiszen egy függő sarokvarratnál is szokták fentről le és lentről fel,ugye aki a a minőségre megy az lentről felfelé varrja a függőt.De mindenki úgy is úgy csinálja ahogy neki jobb,kényelmesebb a lényeg hogy jó legyen.
2013. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és az ajánlatokat, tippeket! Ebben az évben kezdtem a szakmát, úgyhogy remélem, hogy jobban fog majd menni, igyekszem :D
2013. nov. 9. 12:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed hogy nem megy akkor annyi hogy gyakorolj többet.Ugyebár a suliban is úgy tanítják hogy különböző pozíciókban kell megtanulni hegeszteni,szóval érdemes addig gyakorolni amíg nem megy! :)

Sok sikert hozzá,jó és szép szakma,érdemes precízen dolgozni,mert az kifizetődő!

Üdv!

2013. nov. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bevont elektródás hegesztésnél sosem toljuk a pálcát, mert zárványos lesz a varrat. Ezen a képen kis áramerősséget használtál, és nem egyenletesen haladtál.
2014. márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!