Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rézpálca forrasztása?

Rézpálca forrasztása?

Figyelt kérdés
2 egyforma összetételű 3mm-es átmérőjű rézpálcát szeretnék összeforrasztani, sima forrasztópisztollyal és amit adtak hozzá forrasztó anyagot azzal megoldható-e vagy szerezek be ilyen modellezőknek való kis gázforrasztót (hasonló lángja van mint a vihargyújtónak) köszi a válaszokat :) 24F

2013. nov. 11. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A férjem rendszeresen forraszt rezet, sima snassz forrasztópákával, és cinnel... (vasútmodellező)


Max ha nagyon szennyezett, akkor lemaratja forrasztósavval előtte.


Gázpáka csak akkor kellene, ha sokkal vastagabb anyaggal dolgoznál.

2013. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha csehszlóvák pillanatpáka, akkor azzal még megoldható a forrasztása. Beónozod a pálcák végeit egyenként, utána összemelegíted. De kis rutinnal ezt gáztűzhely fölött is meg lehet csinálni. Az olcsóbb kis gázpákák nem túl jók sajnos.


[link]

2013. nov. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Teljesen jó írás mármint a gázfáklyás teszt most amint keresgéltem rá bukkantam ilyen ceruza láng forrasztóra is potom pénzért ugyan az kb mint a nagyobbik testvére amiről szó volt a küldött linkben csak miniben , egyébként manessman forrasztó pisztolyom van 3 fej van hozzá némi ón (minimális) meg zsír vagy nem tudom minek mondják egyébként ezt a zsírt a munkadarabra kell kenni vagy az ónra ? másrészt közben próbáltam összerakni az említett pálcát de sikertelenül .
2013. nov. 11. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit zsírnak nevezel az ún. folyasztószer, a megtisztított felületre kell felvinni, elméletileg jobban befutja a forrasztóón, de ha gyantás ónod van, akkor nem fontos.
2013. nov. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat sokat segítettek
2013. nov. 15. 19:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!