Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek tényleg működhet...

Szerintetek tényleg működhet - és ha igen, milyen hatékonyan - az alábbi videóban bemutatott pár száz forintos fűtés rendszer?

Figyelt kérdés
[link]

2013. nov. 15. 18:24
 1/4 anonim válasza:
Ha tanultál fizikát tudod, hogy nem működik! Az energiamegmaradás törvénye! Biztos, hogy a cserép marha meleg lesz, de a fűtéshez kevés! Meg szerintem Mj-ben mérve a gyertya legalább hatszor drágább.
2013. nov. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na, akkor nézd meg ezt is: [link]
2013. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben jól le van szigetelve a szobád, és fél köbméternél nem több a térfogata, egész kellemes meleget lehet ezzel varázsolni bele.
2013. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amennyi energia a paraffinban van, legföljebb csak annyit tudsz kinyerni belőle. Ez elég logikus...

100%-os hatékonyság fölé nehéz menni, ahhoz csalni kell, ld. hőszivattyúk :D A házon belül a felhasznált fűtőanyag fűtőértékénél többet nyilván nem kapsz... Sokszor persze jelentősen kevesebbet, pl. vizes fa.


Számold ki a paraffin fűtőértékét, hasonlítsd össze ezzel-azzal s meglátod, mi jön ki.

Én akkor se vesződnék napi többszáz mécses elégetésével vagy ilyesmi (plusz cserekor szellőztetni az égésterméket, veszélyek, miegymás), ha az jönne ki (ami könnyen lehetséges), hogy olcsóbb, mint a villanyfűtés, amit én használok :D

2013. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!