Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padlófűtés gázkazánnal, mely...

Gyuribacsika kérdése:

Padlófűtés gázkazánnal, mely eddig nyitott rendszerrel üzemelt, tágulási tartállyal nyitottan. A kérdés?

Figyelt kérdés
Most át lett alakítva zárttá, régi nyitott tartály kiiktatva, új zárt tartály beépítve.A kérdésem hogy ha vizet kell utánatölteni azt honnan fogom tudni hogy mikor kell, tehát hogy mikor van a rendszerben már kevés, illetve hogy mennyit rakjak bele ? Mert eddig addig töltöttem a régit, míg a túlfolyón el nem kezdett folyni a víz, így tudtam hogy tele van. Most már nincs túlfolyó nem raktak bele.

2013. szept. 1. 19:33
 1/7 anonim válasza:
52%

Zárt rendszer. Nem tud távozni a víz, se nem folyik ki, se nem párolog el. So: nem fogy, nem kell utántölteni.


Tévednék?

2013. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Jóval ritkábban, de elképzelhető, hogy utána kell tölteni.

A zárt tartály egyik fele szelepben végződik, és levegő van benne. A szelepen lehet nyomást mérni, és ha kicsi, akkor addig kell vizet engedni a rendszerbe, míg a névleges nyomásértéket el nem éri. (Az is baj, ha tovább, mert akkor nem tud tágulni!)

2013. szept. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt a sok marhaságot! Le is húztam mindkettőt!


Nyomásmérőt kell beépíteni a rendszerbe, és az alapján kell utánatölteni úgy, hogy ha a nyomás beesik 1,2bar alá, akkor rátöltesz 1,5-ig (kiviteltől függően ezek az értékek változhatnak). Ha nyomásmérőt nem építettek be, akkor a munka nincs kész!


Üdv.

2013. szept. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van nyomásmérő közvetlenül az előremenő meleg víz ágába építve, és amit így a nyári hónapokban megfigyeltem, ugye nyáron az ember nem fűt, hogy vagy a külső hőmérséklettől vagy én nem tudom mitől, de változik a nyomásérték, mikor tavasszal csinálták frissibe 1,2 Bar-t mutatott, aztán leeset 1 Bar körülire, majd most megint 1,1 körül áll. De hozzá se nyúltam semmihez.
2013. szept. 2. 17:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Illetve a nyomásmérő órával együtt egy ilyen víztelenítő szelep is van ha jól ismertem fel, gondolom az lehet. Ez vízleengedésére szolgál vagy mi más célra van ? Mert ha a kis tekerőjét elfordítom vizet ereszt.
2013. szept. 2. 18:00
 6/7 A kérdező kommentje:
Sehun senki ?
2013. szept. 6. 22:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Hová tűntetek ?
2013. okt. 13. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!