Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha egy szobát szeretnék...

Ha egy szobát szeretnék belülről valamelyest hang és hőszigetelni, nem vastagabb rétegben mint 5cm, akkor milyen anyagok jöhetnek szóba? Phonestar csendlap ára miatt kilőve.

Figyelt kérdés
figyelembe véve a páralecsapódás penészedés problémáját. egy fűtött ill.egy nem fűtött szoba válaszfalára lenne. 2db blue acoustic gipszkartonra gondoltam,légréssel...
2013. nov. 24. 19:17
 1/4 S.Jocó válasza:

Hangszigetelésre jó, de hőszigetelésre már nem! Bár a légrés is valamelyest hőszigetel, de én a helyedben a fal és gipszkarton közé üveggyapotot tennék. Ez így elég költséges megoldás és szerintem felesleges is, bár a felhasználás helyétől függ.

Vagy veszel 5 centiméteres hungarocellt és azt rögzíted a falra.

2013. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 wolf0302 válasza:
olcso kell???gyujts ossze a tojás tartokat :D nem a legszebb de 1nek ji :d
2013. nov. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a tojástartó az nem hang szigetel,hanem megtöri a térbe lévő hullámokat,ezért nem visszhangzik.ráadásul meg nincs súlya,ezért kalap szart sem ér.mert a tömeg fogja meg elsősorban a hangot. a nikecell az meg amilyen jól hősziget,annyira nem fogja meg a hangot...szóval ez a szitu. :)
2013. nov. 27. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Hungarocellt véletlenül sem,nekem volt ,fólia sátor klímát csinált.
2013. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!