Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthoni barkácsoláshoz milyen...

Otthoni barkácsoláshoz milyen hegesztőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Alap hegesztési feladatok elvégzésére kellene. Pl. 3-4mm falvastagságú zárt szelvények, szögvasak, 5-10 mm laposvasak összehegesztéséhez.

2013. nov. 25. 13:50
1 2
 1/13 vasutember válasza:

Hát ez engem is érdekelne... :)

Én is gondolkodok rajt,mert nekem is néha jól jött volna.

2013. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én vaterán vettem egy keveset használt egyszerű trafós barkács hegesztőt (130 amperes). Ventilátort tennem kellett bele mert anélkül kb. 3-4 zártszelvény meghegesztése után 10 perc pihenő jött. Vagy ventilátorost vegyél vagy rakj bele utólag (2500 Ft). A testcsipesze szintén elég gyenge régen kb. az akksitöltőkön szokott ilyen lenni. Egy ezresért lehet venni normálisat. Egyébként nem rossz és felébe került a legolcsóbb boltinak.
2013. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél jófogáson,vagy apródon egy "Hetra"-t,a gyerekedet is kiszolgálja!
2013. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a 100A-osak kissé gyengék vastagabb pálcához, olyant keress ami 140A körülit tud. Güde-be most vannak akciók, elég jók, de kereshetsz használtat is. de ha gyengét sóznak rád, nem tudsz erősebbet csinálni belőle.
2013. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A trafók olcsók,elnyűhetetlenek..de nehezek,sok gyakorlatot igényel,nagy a veszteségük(áram) és korlátozott emiatt a használati áram vételezési hely, és 16A biztosíték minimum kell


Inverterek, jó hatásfok,a hegesztést segítő elektronikus beépített szabályzók miatt könnyű vele dolgozni,, könnyű súly,de nagyon érzékeny berendezés,mind a mechanikai,illetve áram ingadozással szemben sérülékeny.


És lőn" a működtettető füst eltávozása után, a gép már valóban nem működik tovább"

(Működtető füst corporation,..,made in Taiwan)

Viccen kívül:


140-160A invertert ajánlok.

2013. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak használtan vegyél, mint elöttem mondták Hetra min:140A .Újan nem lehet már kapni.Amit igen azzal Tiszát lehet rekeszteni ,kb arra is való. Én 200A-os Hunday-t vettem,hogy tört volna el a kezem. Ventillátoros ,fütyül dalol, csak épp hegeszteni nem akar.5-6pálca után már ordit a ventillátor 10 után lekapcsol a hökioldo,-lehet kávézni. Tudod a trafo az jó nagy vasmag. +rézdrót mint tekercs, ez a hegesztötrafó. Ezzel szemben ami most a divat, vasmag semmi, egymarék aluminiumdrót, és go.
2013. nov. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

ESAB, FOX, FRONIUS, ezeket a márkákat ajánlom, persze mind inverteres.

"trafós" gépek ideje lejárt, nagy áramfelvétel, ívhúzásnál akár 4000Watt is lehet, szóval öreg elavult elektromos hálózatot hamar el tudja rendezni, meg mint valaki írta, a megszakítót is hamar leveri, ha nem 16A-os.

Használtan kb 50-80 ezer forintig lehet őket megvenni, és egy "életre" kiszolgál, ha vigyázva van rá.

Ezekben is van hőkioldó, szóval nem csak a rézdrótos vasmagosok vannak ezzel ellátva :)

2013. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem járt le a trafó mandátuma . Invertert olcsót nem éri megvenni min. 160A Az meg fényüzés 2 havonta egy hevtelésért. Egy jó Hetra az igen , igaz nehéz az tuti de megbizható, és még nagyon hűteni sem kell folyamatos használatnál sem.
2013. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hy!

Én egy kínai gépet ajánlok!Tényleg kínai,de viszont azt kell hogy mondjam hogy ezt nagyon megcsinálták!Ugyan ilyenem van 2 éve csak avisba vettem,bajom nincs vele ,nagyon erős,ez a 120 ezer forintos gépek tudásával vetekszik,az árát mindenféleképpen behozza és sokkal jobb és biztonságosabb mint egy váltóáramú trafó szerintem!

És mive egyenáramú így többfajta és jobb fajta pálcákkal is tudsz hegeszteni(bázikusos elektródával)

Kicsi gép több napot végig dolgoztam vele úgy hogy reggeltől estig hegesztettem vele és még soha nem tiltott le.Mondjuk Én vigyázok is a gépre,óvom a fémportól,néha szétszedem kifújom levegővel is.Mikor kibontottam fél kínát megéreztem a csomagolásban :) Szóval azt kell hogy mondjam kockáztattam és megérte!Nekem az árát már behozta!

[link]

2013. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még valami:hálózatit sem vertem le vele soha pedig 16 amperos lomha biztim van itthon.
2013. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!