Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Férfiak segítségét várom!...

Férfiak segítségét várom! Milyen fúrót vegyek apukámnak az elromlott Bosch csb 550 re helyett? Csak otthoni barkácsoláshoz kell.

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Maradj a márkánál. Néz körül milyen választék van ,és mi felel meg a pénztárcádnak.
2011. jan. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

BLACK & DECKER-t én nem ajánlom,KETTŐ ment tönkre 5 év alatt.

Skil-t vettünk,nekünk nagyon "bejött",és szép is.

Jók a Makita-k is,kicsit drágák.

Az olcsó sz@roknak szerintem a legnagyobb baja,hogy kicsi,1-200-as fordulaton nincs erő bennük,nekem ez szempont.

2011. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

ez egy 550W-os, hagyományos tokmányos (tehát nem gyorstokmányos) ütvefúró, aminek van forgásirány váltója és elektronikus fordulatszám szabályozása.


ilyet keressél. típust nem írok, mert nem tudom mennyi pénzed van rá, viszont ennyiből egy barkácskép boltban már biztosan jót adnak. gyártóra jó a Bosch, Makita, Hitachi, Metabo, Black & Decker (Hilti is, de az aranyért van)


vannak más jó márkák is, de ha 10e alatt van, akkor ne vedd meg...


de egyébként általában a motor szokott tönkremenni, az meg lehet, hogy javítható, talán érdemes elvinni elöbb egy szervízbe.

2011. jan. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Természetesen vittem szerelőhöz, ott azt mondták, hogy gazdaságtalan a javítása. :(
2011. jan. 13. 09:37
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt már van 20-ért jobb mint ami tönkrement.

[link]

2011. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A pontos igények alapján kell választani.

Tehát, mennyire van kihasználva, milyen jellegű munkákhoz.

Mert ha csak annyira kell, hogy egyik évben csak egy ajtózár felfúrásához kell, másik évben meg két zsanér kell a kutyaházra, azért felesleges márkásat venni, megteszi egy 5000-es kínai is. Kínainál az egy jó szempont, hogy ha könnyű, akkor egyszerhasználatos. Jó nehezet kell venni, abban van anyag. (A régi orosz fúrók is azért működnek még most 30-40 év után is, mert bár ócska anyagból készültek, de jó masszívra csinálták őket.)


Komoly használatra természetesen komoly gép való.

2011. jan. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

T. utolsó !

Egyetértek veled,kivéve az "ócska anyagot".Szedj szét egy ruszki fúrógépet és a tengelyt,vagy a fogaskereket tartsd bele egy köszörűbe--olyan szikrája van,hogy csak na !!!

2011. jan. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jók az eddigi hozzászólások, még talán annyit hogy biztosan ne Baumaxban keress "ócsó" fúrót, mert igaz az is fúr de összehasonlítva egy Bosch vagy más márkás géppel ég és föld. Nekem van egy hasonló Bosch meg egy ócsó Baumaxos. A Baumaxosat használom olyan helyen ahol nem kell pontosság meg esetleg félek le ne égje a Bosch ha több nem igényes lyukat kell fúrni vasba.
2011. jan. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem Bosch van, kb 15 éve. Már elég sokat kapott, de semmi baja.

A Bosch-hoz egy kis magyarázat:

3 féle kézi szerszámgépet gyártanak:

- Kék színű: Ipari gép otthoni célra túl drága

- Zöld színű: Barkács gép

- Fekete színű: Ez Skil néven fut, sokszor ugyanazon a soron gyártják mint a feketét, csak a burkolata más.


Én ha mostanában Skil gépeket szoktam venni.

2011. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"gyártják mint a feketét" - zöldet akartam írni...
2011. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!