Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 3-4 óra alatt 1,7 bar-ról...

3-4 óra alatt 1,7 bar-ról 0-0,5 bar-ra csökkent a nyomás a kazánomban, mikor nem működött, miért?

Figyelt kérdés
A szerelő kompresszorral levegővel töltötte fel a tágulás tartályt, mert nagyon felment a nyomás. Ez most rendben van, mert mikor fűt, akkor is normális 1,5-1,8 közt van a noymás. Viszont, ha kikapcsol, kb 3 órára, akkor nagyon leesik. Normális ez?
2013. nov. 28. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ha lehűl a víz akkor a nyomás csökken, de 1 bar alatt nem jó szerintem. Ha utánatöltesz és megint leesik 1 hét alatt, akkor valahol elfolyik a víz a külvilágba.
2013. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kihűlt állapotban a kazán tágulási tartályában a gumi labdában a nyomásnak 1 bárnak kell lennie.A szerelőnek ennyire kellett volna felnyomatni .Az ennél magasabb nyomást,már a rendszer vízzel való feltöltésével lehet elérni,de felesleges 1.2 fölé menni,mert mikor a kazán felfűt 1.7-1.8 is van .Ahogy a víz visszahűl ,úgy esik a nyomás vissza is .1 bar alatt már a kazánok szoktak is

jelezni .

2013. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Max. 0,4-es kiugrása lehet egy rendszernek, rosszul van méretezve a tartály, és eleve nem szokás fújkodni ezeket, mert gyárilag ki van méretezve, mekkora tartály kell egy x litert vizet tartalmazó x gépészeti fűtési rendszerhez.

Nekem ugyan ez volt tavaly, új renszert csináltattam, és kicsi volt a tartály, kellett venni egy 5x akkorát, hogy ne legyenek ekkora kiugrások.

Vagy lehet tényleg elfolyik a víz, vagy a gumi ment szét a tartályban.

2013. nov. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Yoda, no meg a többiek!

A tágtartály űrmérete és az előfeszítési nyomása, nos az két külön dolog. A méretét a rendszer űrtartalma szabja meg. A membrán előfeszítési nyomását, pedig a rendszer nullpontjára jutó hidrosztatikai nyomás (épületmagasság). Tehát nem mindegy, hogy a tartály hol van elhelyezve, illetve, hogy hol csatlakozik a fűtésrendszerhez. És igenis szükséges lehet fújkodni a tartályt, ha nagyobb nyomás kell, mint a gyári 1,5 bar. Rendszeres hiba, hogy a tartály előfeszítési nyomását úgy ellenőrzik, illetve úgy "állítják" be, hogy az nincs függetlenítve a rendszertől. Egy kis google, és ezt találtam a fentiekről röviden: [link]

2013. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!