Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kéményes kandallohoz, szénmono...

Kéményes kandallohoz, szénmonoxidjelzőt vagy füstjelzőt vegyek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


CO jelző ajánlott: B kategóriás gáz + fokozott záródású nyílászárók (gumi tömítés) vagy levegőfelhasználó berendezések esetén (ventilátor a budiban, ruhaszárítógép stb). Ha nem jár Hozzád kéményseprő, de van B kat. gázfelhasználó berendezésed, akkor is vegyél.


Füstjelző a kazánhoz, kandallóhoz stb való.


Létezik kombinált műszer, ami gázömlést és CO-t és füstöt is jelez.


Üdv R.

2013. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez kandallo.. fa és széntüzelésü.
2013. dec. 6. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne mindkettő. A füstjelző akkor is jó, ha valami esetleg kigyullad, a kandallótól függetlenül.
2013. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
CO meg kandallónál is lehet.
2013. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én vettem, de aztán méregetve vele kiderült, hogy annyira tömény füst mérgező csak, amit az orroddal bőven észlelsz. Gondold meg, a dohányos tömény füstöt szív be, aztán nem hal bele. Felébrednél, ha olyan tömény füst lenne a szobádban?

Mondjuk van egy kis esély, ha már csak faszén parázslik, és full elzáródik a kémény mondjuk egy kamikaze galambtól, akkor kijöhet viszonylag szagtalan füst, ami így veszélyes.

Szerintem ha nagyon akarsz, akkor CO-jelzőt vegyél, mert a füstöt úgy is észleled, ha meg nem, mert nem vagy otthon, akkor hiába szirénázik...

2013. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!