Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vízteres kandallóhoz Hanco...

Gajdicslaszlo kérdése:

Vízteres kandallóhoz Hanco cső jó-e a központi fűtéshez? Vagy inkább réz?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy Wamsler Etna öntveny vizteres kandallót 12kW-osat. Hanco csőre gondoltam mert a réz az drága nekem. Van ennek valami hátulütője hibája ha ezzel csinálom a fűtést?
2013. szept. 3. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A vízteres kandallóhoz az öntvény nem túl jó, mert oké hogy tartja a meleget de az vastag és a vizet nehezen fűti fel csak a kandalló környékét az meg gondolom nem a nappalitokba vagy abba a szobába van ahol a legtöbbet vagytok. Vízteresből érdemes lemezből készültet venni és lehetőleg oda tenni ahol a központi fűtés gáz esetében nem volt a legmelegebb nálunk a konyha melletti kis szobában van és amióta fával fűtünk azóta jó meleg van az egész alsó szinten, a felső szinten meg ugyanolyan de elég jól tartja mert enyhébb időben van hogy csak estére kell begyújtani mert nem hűl le még ha kint 0 fok alatt van akkor sem nagyon.

A csőből meg igazából mindegy, de ha lemez radiátorokról van szó akkor célszerű a rezet választani.

2013. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kösönöm a válaszodat. Voltaképpen a lakás közepére szeretném rakni, a kémény is ott van kialakítva neki. A radiátoron még eddig nem gondolkodtam milyet kellene venni.
2013. szept. 4. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!