Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi a legtartósab gumi, vagy...

Mi a legtartósab gumi, vagy más rugalmas fonálszerű anyag?

Figyelt kérdés
nekem egy olyan rugalmas kötél/gumi szerűség kéne, ami 50 év múlva is rugalmas még, ha meg van feszítve végig. Vagy ilyen tulajdonságú anyag fizikai elvek miatt nem létezik? a rugalmas anyagok szükségszerűen elengednek és gyengülnek?

2013. dec. 6. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
esélytelen... a gumi elöregedik pár év alatt, egyéb műanyag termékek, meg kúsznak, tehát ha megfeszíted egy idő után meglazulnak...
2013. dec. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Acélrugó nem jó? Háromévente finoman végigkened egy kis kocsizsírral, és még 100 év múlva is tartani fogja azt a valamit, amit ráakasztasz. Vagy ha rozsdamenteset veszel, akkor kenegetni se kell.
2013. dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az ok, hogy tartja, de a kérdés arra vonatkozott, hogy változik-e a nyugalmi hossza a terhelés hatására idővel. Egyébként az is baj az én esetemben, hogy vhajlítanom kell, nem csak nyújtanom.
2013. dec. 7. 21:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért javasoltam, mert nem változik a hossza. Illetve igen, de olyan minimális mértékben, hogy nem veszed észre. 50 év alatt mondjuk egy milliméternyit, legfeljebb. A görbítés is megoldható gond nélkül, vezetősín használatával.
2013. dec. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és tudsz valami helyet, ahol lehet kapni egészen kis méretben acélrugókat?
2013. dec. 7. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán, szerintem neten keresgélj, biztosan találsz valami használhatót. Húzórugót nézz, annak van "füle". Mekkora méretben lenne rá szükséged?
2013. dec. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kb 5 cm hosszú és 2 mm átmérőjű, de 10 cm is érdekelhet, de a lényeg, hogy keskeny legyen a hosszához viszonyítva
2013. dec. 8. 13:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy lehet ilyet kapni, ezek nem nagyon extrém méretek. Nézz körül a neten, hívj fel 1-2 boltot, érdeklődj. Előbb-utóbb tuti találsz.
2013. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!