Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beltéri panel ajtószigetelés?...

Beltéri panel ajtószigetelés? Hogyan?

Figyelt kérdés

Ti hogy kezdenétek el?

Rengeteget olvastam eddig neten és a legolcsóbb megoldás eddig a Hangelnyelő szivacs + a réseket az ajtón még valamivel habszivaccsal vagy valamivel be kell tömíteni..

és akkor gondolom bőrrel lefedni?



2013. dec. 11. 18:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom neked hogy van betéve az ajtó, de nekem olyan összehúzós fémlapokkal. Na ez szar megoldás, mert leugrik az ajtó, kilazulnak a kapcsok.

Szóval először az ajtót kell beszerelni tutkósan, lehetőleg tiplivel befúrni, hogy ne essen le. Utána purhabbal kinyomni körbe a réseket a keret körül. Aztán ha olyan műanyag szarral volt lefedve, azt kihajítani, és rendesen fából rászegelnia borítást, és kulturáltan lefesteni az egészet. Az ajtó rendesen csukódjon, a szigetelését ha van cseréld ki újra. (asztalosbolt) ha nincs, tehetsz rá E alakú tömítőt, vagy ha megmihájlott már a keret, akkor vastagabbat. Ha eddig oké, akkor szivacsboltban vegyél 5 centi vastag szivacsot, neked tetsző kárpitot és ügyesen, esztétikusan tűzőgépezd rá. Ha megvan, tehetsz rá kárpitosszeget mint régen a pártirodában volt divat, vagy keretet valami lécből. De úgy is lehet, ha egy C alakú aluprofilt teszel körbe, ebbe teszed a szivacsot és ezt beborítod egy bútorhátlappal. Igazából fantázia kérdése az egész. Az a lénye, hogy a keretet tedd tisztességesen a helyére és purhabozd körbe mindenképpen. A küszöbről se feledkezz meg!!!

2013. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!