Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tehetünk lakhatóvá egy...

Hogyan tehetünk lakhatóvá egy ablaktalan vályog-kamrát/szobát a ház végében? (bővebben lent, előre is koszonöm)

Figyelt kérdés

Mivel ajtó van (kertre néz) de ablak nincs, ilyen ajtó beépítésére gondoltam:

[link]


Ez bukóra is nyitható így szellőztetni is lehet majd.


A szoba építészetileg a házhoz tartozik, 60 centis vályogfalai vannak.

A szobában van egy nagyon régi csap, lefolyóval, ezek szerint csatorna is van? (lehet bele pl wc-t vezetni?)


A födémen csak deszkák vannak, arra gondoltam, hogy arra hungarocell lapokat teszek szigetelésnek.


Fűtést hogyan lehet megoldani? Elvileg van egy kémény a szobában de egy másik helyiség fele néz, abba beépíthető egy kandallóbetét?


Kb 25 négyzetméteres a szoba, a barátnőmmel szeretnénk műterem-garzonnak kialakítani kis zuhanyozóval, wc-vel, konyhával. Láttunk már hasonlót nyaralóban.


2013. dec. 31. 14:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Jelenlegi állapotok. Nincs ablak, ezért nagyon sötét, arra számítok, hogy az erkélyajtó valamennyire bevilágítja, egy fehér festés is sokat segíthet.


[link]

2013. dec. 31. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez az ajtó szerintem valami erkélyajtó lehet, betörés szempontjából nem valami biztonságos, és abban sem vagyok biztos, hogy kulcsra zárható-e, illetve, az erkélyajtók általában csak belülről nyithatók. A sötétség ellen itt max sok és erős fényű izzó jöhet számításba.


A fűtéssel az a kérdés, hogy szellőztethető-e az ablak nélküli szoba (szerintem nem), mivel a villanykályha kivételével mind potenciális CO bomba.


Vizesblokk valszeg kialakítható, de azért nem mindegy hogy milyen áteresztésű strang van ahhoz a lefolyóhoz, lehet, hogy azt is cserélni kell.


A tető szigeteléshez nem tudok hozzászólni.


Abból amit leírtál, szerintem ez a helység lakhatásra alkalmatlan, kár ebbe időt/energiát ölni.

2013. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, az ajtó erkélyajtó, elvileg kulcsra zárható, arra gondoltunk, hogy esetleg kapna egy + szárnyat kívülről, amit le lehetne külön zárni.

A co2 miatt én is aggódom, a villany nagyon drága.

2013. dec. 31. 15:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondoltunk arra is, hogy esetleg falat bontunk és berakunk egy ablakot (ez a barátnőm ötlete) de szerintem statikailag kivitelezhetetlen, még az is lehet, hogy tapicsfalas a ház! :D
2013. dec. 31. 15:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez pl nagyon tetszik :) [link]

Igen beépíthető abba a kéménybe..csak annyi az egész,hogy a másik oldalról kell majd kitakarítani a kéményt.

2013. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a kéményen füst fog közlekedni. Viszont a födémhez hozzáférünk, max pár cserepet lecserélünk üveglapra.
2013. dec. 31. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:

a napcsövet arra írtam,hogy ablak nélkül is frankó fényt lehet csinálni...

A kéménynél pedig erre válaszoltam:Elvileg van egy kémény a szobában de egy másik helyiség fele néz, abba beépíthető egy kandallóbetét?

2013. dec. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Napcső.
2013. dec. 31. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!