Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsát szeretnék kovácsolni....

Rozsát szeretnék kovácsolni. Valami egyszerű kemencét kellene ehhez építeni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Tudtom szerint lemezből kell készíteni, és ahhoz nem kell akkora hő, hogy alakítható legyen... Igaz? Hogy oldjam meg?

Van némi szaktudásom, lakatos munkákhoz, de nem értek a kovácsoláshoz.



2014. jan. 3. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá kemence. Lemezt ugyanis simán vehetsz a Metalloglobusban akármilyen vastagságban és talán méretben is. A többi csak hajlítgatás kérdése és esetleg elég egy forrasztópáka is.
2014. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hy!

Nos nem kell ehhez kemence,Én forrasztólámpával szoktam csinálni ,természetesen minél vékonyabb a lemez,annál jobban munkálható.

http://www.youtube.com/watch?v=qVR-lO6SZdg

http://www.youtube.com/watch?v=mAenYS1nqjM

Jobb a forrasztólámpával dolgozni ,mert attól kevésbé dobja ki a revét magából az anyag és így szebben is néz ki

Sok sikert hozzá!

És mégvalami:A lemezt lehet hidegen is kalapálni! :)

2014. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csináltam egy vályút melynek a fenekén volt végig egy kb50mm.es cső . Ennek a vége egyik oldalon kilógott,tettem rá bilincsel egy kb 10 cm-es gumicsövet , annak a végére egy ifa fütőmotort.A vascső természetesen min. két sorban ki volt furkálva. Már csak szén kellett bele.
2014. jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyit teszek még hozzá , én vasuti vagon rugólapját egyenesitettem ki vele sikeresen.
2014. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!