Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik jobb, a leszorítóval...

Melyik jobb, a leszorítóval rendelkező vágókaros papírvágó, vagy a körkéses? Melyik a precízebb?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

a leszorítós.

De nagy lapokat könnyebb körkésessel, mint egy bazinagy ollóval.

2014. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az olló nemtom hogy jön ide?


nekem eddig csak karos volt, de leszorító nélkül, azzal mindig ferdén sikerült, mert a súlyával eltolja a lapot, amíg a másik felére ér, és olyan 0.5-2mm pontatlanságot tudtam vele csak

2014. jan. 4. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
A vágókar az olló egyik fele, az "asztal" amin a lap van, az meg az olló másik fele, így jött ide az olló, csak itt nem a kettőt mozgatod, hanem csak az egyiket, de az elv ugyan az... egyébként lehet, egyeneset vágni a karossal is csak ügyesen kell csinálni, és normális minőségűnek kell lennie
2014. jan. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig szerettem a körkésest, de a karossal nagyon pontosan tudok vágni. Persze, ha több lapot vágok, akkor elcsúszhatnak egymáson. A leszorító nélkülinél a kezeddel kell nagyon leszorítani, a leszorítós a kezeded kíméli. Milyen vastag és hány lapot szoktál vágni?
2014. jan. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
leginkább egy,és a pontosság a fontos, de ha néha több lapot vágnék, az se lenne rossz
2014. jan. 5. 10:41
 6/7 A kérdező kommentje:
És a karosat lehet simán élezni? A másik milyem, abba valami speciális szike kell? Azt cserélni kell benne? Kb. mennyibe kerül a csere?
2014. jan. 5. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Milyen volumenben akard használni?

A karosat nem fogod soha megélezni, hacsak nem ipari (könyvkötői) aminek a vágóéle gyalugépkésből van. A körkéest addig tudsz használni míg be nem szedsz vele egy gemkapcsot, onnantól vagy kidobod, vagy kicseréled valahogy.


De ezektől a műanyag xarokól, ne várj sok csodát. Eleve nincs alattuk egy tisztességes méretű lap amin ide-oda tudsz tologatni egy lapot vízszintesen, pontosan, merőlegesen. Vagy nagyon ki kell fogni azt a "selejtet" ami passzentos legalább. Én egy karosat fogok átalakítani, kidobom az alját és bútorlapra szerelem rá az ollót a vágóélekkel. Azon lesz majd csavaros leszorító, és párhuzamos ütköző is, hogy pontosan tudjak koppanásig tolva vágni sok sok lapot egymás után.

2014. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!