Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek miért nem folyik...

Szerintetek miért nem folyik bojler javítás után hidegvíz a fürdőszobai mosdókagylónál és a kádnál?

Figyelt kérdés
Ma vízkőtelenítettem a bojlerünket. Nem bíztam a sarokszelepekben, ezért a bojler melegvizes csonkjára és a biztonsági szelepre tettem egy-egy golyós csapot. miután a bojlerrel végeztem, kinyitottam a hidegvizet és elkezdtem feltölteni. Lassúnak találtam a feltöltést, ezért a melegvizes flexi csövet levettem a sarokszelepről és azon engedtem ki a levegőt(csúnya rozsdás szmötyit köpöt, mikor rányitottam), míg nem jött meg a szép tiszta víz. Akkor ért a meglepetés, amikor kezet akartam mosni és sem a mosdónál sem a kádnál, nem sikerült, ezek a csapok voltak nyitva a lassú töltés közben, hogy távozzon a levegő. A lakás többi csapjából jön hidegvíz.(meleg nem is jöhet, mert le van kötve a flexi csöve.) Ma már késő van, nem szedek szét semmit, csak érdekel, hogy holnap hol kezdjem a javítást. Szerintetek lehet egyéb oka a jelenségnek mint, hogy a csaptelepek a légtelenítés közben telementek rozsdás trutyival és eldugultak?

2014. jan. 7. 23:35
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

" Még nem számoltam össze,de azt hiszem,ezermester vagyok "

-mekk elek-

2014. jan. 8. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első körben vedd le a csapok szűrőjét(perlátor)
2014. jan. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A sarokszelepek szoktak eldugulni ilyen esetekben, de azokat kicsit megmozgatva, kimossa a víz a leülepedett eltömődést.
2014. jan. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy nem válaszoltam még:

A megoldás a prelátorok eltömődése volt, kitisztításuk után problémamentesen kezdett működni a rendszer.

Köszönöm a tippeket.

2014. márc. 11. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!