Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elöbb mivel fessem le a...

Zitaszabo kérdése:

Elöbb mivel fessem le a polcaimat lazurral vagy lakkal? Vagy mindeggy?

Figyelt kérdés
Házilag csinálok polcot , le van már csiszolva csak nem tudom hogy melyikkel kezdjem a lazúral(pác) vagy a lakkal ? Mert azt szeretném hogy az erezete látszodjon de még is csillogós legyen meg ne szívja be a nevességet ! Én úgy gonolom elösször a lazúr aztán a lakk.. hozzá értők segítsetek ! kösziszépn !!! ja persze nyers fa .. még semmmilyen festék semmilyen anyag nincs rajta !

2014. jan. 12. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
lazúrra még nem láttam lakkot. de lenolaj kihozza az erezetet és mehet rá a lakk utána (ha nem kell szín)
2014. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hú ez nagyon jó ötlet valami ilyenen járt az én eszem is ..nagyonszépen köszönöm !
2014. jan. 12. 19:58
 3/3 anonim válasza:

A lenolaj kihozza az erezetet, tüzesíti a fát, de hihetetlenül lassan szárad. Meg piszok büdös is egy jó darabig. Nagyon vékonyan kell kenni, egy beolajozott rongydarab pont megfelelő erre. Tipikus nyári munka, télen nem ajánlom, pláne nem zárt térben. Lehet vizes vagy szeszes fapáccal is kezdeni, az hamarabb szárad, majd arra kenni vagy fújni a lakkot. Az első két réteget visszacsiszolni (már ha tükörsima felületet szeretnél), a harmadikat csak finoman polírozni.


Bio-hívőknek, vagy oldószerre allergiásoknak ajánlom a viaszolást is. Régi technika, kihozza az erezetet, s impregnálja is a fát. A viasz kissé drágább, mint a lakk.

2014. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!