Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egyszerű palacserepes tetőn...

Egyszerű palacserepes tetőn tudok valamiféle házi-üveg bevilágítást alkalmazni? (képekkel)

Figyelt kérdés

Szeretném az egyik szobában megbontani a födémet, mert iszonyatosan sötét. A világos képeken (sajnos vegyesen vannak) látszik, hogy mennyivel világosabb lenne a tetőgerinc körüli hosszanti 10 centis bevilágítóval.

[link]


A gipszkartonozást én tenném fel, mögötte kőzetgyapot lenne, viszont van egy kis bajom a dologgal.

A tetőgerincnél az ilyen bevilágítás hőhidat képezne és elszökne ott a meleg. Esetleg tegyem azt, hogy az üveg-gányolt cserepek alá (amik már szigetelik az esőt) beragasztok a gipszkarton és a fal közé egy szigetelt üveg teknőt? Az segít? Nem fog bepárásodni/mattulni a kocka és a cserép közötti terület?


Fontos lenne az olcsó megoldás.


2014. jan. 15. 01:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy egy szakszerűen telepített de olcsó, könnyű tetőtéri ablak is megoldaná ugyanezt a fényhozamot? Mit egyszerűbb beépíteni? A tetőtéri ablakot, vagy ezt az üvegcserepes megoldást?
2014. jan. 15. 01:57
 2/8 A kérdező kommentje:

Jobb a tetőtéri ablak a szimulációk szerint is:

[link]


Mennyibe kerülne ez nekem házilag? 150-200 ezer alatt nem úsznám meg ezt a mókányolást, ugye?

2014. jan. 15. 02:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt házilag nem tudod úgy megoldani, hogy ne legyen rossz minden szempontból.

Egy kimondottan jó építészt keress meg, aki megtervezi neked, kiszámolja, hogy hová mekkora ablakot lehet tenni anélkül, hogy lényeges höveszteséged legyen.

A tetöablak + üvegteknö megoldásod pl. a höveszteséget ugyan csökkentené, de a fény nagyrészét is elveszi. Ezen kivül a két üvegréteg közt garantáltan megjelenne nedvesség, amennyiben nem gyárilag vak összeszerelve és tökéletesen légtelenítve.

2014. jan. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 menta34 ***** válasza:

A hosszanti bevilágítót felejtsd el szerintem, nem csak a hőhíd, de statikailag is macerás (gerendákat nem vághatod el..) illetve tuti a penész és a takaríthatatlanság, majd moha, madárszar és társai...


Vegyél egy velux ablakot és tetesd be egy áccsal, szerintem 150-ből megvan, persze méretfüggő. A gipszkartonnál arra figyelj, hogy a kávát ne a falra merőlegesen alakítsd ki, hanem a talajhoz képest függőlegesen és vízszintesen.

2014. jan. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

értem, úgy több fény jönne be.

Az mekkora probléma, hogy a tető gyakorlatilag nincs leszigetelve? :D

2014. jan. 15. 10:11
 6/8 A kérdező kommentje:

Ilyenek a jelenlegi fényviszonyok, persze ez csak szimuláció, mert egy kamráról van szó:

[link]

[link]


A födém sincs még megbontva, de deszkafödém amúgy, rajta agyagréteggel.

2014. jan. 15. 10:17
 7/8 menta34 ***** válasza:
Szerintem szar a szimuláció, nincs olyan, hogy ablak mellett a fehér mennyezet nappal fekete legyen... :)
2014. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
márpedig van. Ismerem a helyiséget. sötét mint a dög. északi fekvésű, ember....
2014. jan. 15. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!