Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Családi háznál van értelme a...

Mezei User kérdése:

Családi háznál van értelme a kinti hőmérséklet érzékelőnek? Mert régebben egy nagyobb épületben lekötötték, mert azt mondták hülyeség. De hogy miért?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

van ... a kinti hőmérséklet változása is befolyásolja, hogy a termosztát hogyan szabályozza a fűtést ... tehát, ha kint nagyobb mértékű a lehűlés, akkor bent előre ráfűt a rendszer, hogy mire "beérne " a lakásba a hideg, már megfelelően fogadja a lakás hője ... és felmelegedéskor fordítva ... tehát ha kint magas a hőmérséklet, akkor bent kevesebbet fog dolgozni a kazán, mert "tudja", hogy nem hűlnek le a falak és a nyílászárókon nem jön a hideg ... közérthetően


a termosztáton egyébként állítható, hogy a külső érzékelőt milyen mértékben vegye figyelembe (merthogy kevésbé kell vele számolnia, ha jó hőszigetelésű a lakás)

2014. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondoltam hogy okos dolog lehet, a megfigyeléseim alapján, hogy amikor megy le a nap 15:30 körül és jön fel 4-5 óra körül, hűvösebb van.
2014. jan. 21. 17:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ilyen megoldásokat hőközpontokban alkalmaznak inkább .

Ehhez társul még a szél mérése is ,hisz egy szelesebb időben jobban ,és gyorsabban hűl ki a lakás .Ilyen helyeken

hőcserélő van beépitve ,és automatikusan keverik ki az éppen megfelelő főtő vizet .Ez családi házaknál nem egy bevett szokás,és nem is nagyon alkalmazzák .Ezt lehet még kombinálni éjszakai fűtésre állítással .

2014. jan. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nincs, de amit az első válaszoló leírt az egy nagyobb rendszer vezérléséhez jó és megtérül.
2014. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!