Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen márkájú hegesztőpálcát...

Milyen márkájú hegesztőpálcát vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy barkácsáruházi pálcás hegesztőgépem, eddig elhasználtam 3 különböző doboz pálcát. Az egyikkel nagyon jó varratot tudtam csinálni, de ez a mostani nagyon szar. Ebből gondolom, hogy nem mindegy milyen a pálca. Valami típust tudnátok ajánlani, amivel egy amatőr is jó varratot csinál. Nem folyamatos a varrat az a baj. Vagy az egyik vas anyagra ragad, vagy a másikra. Közte meg a salak. Aztán néha van átfolyás, híd, de nem az igazi. Jó, megfogja, mert csinálok rá egy buckát, de olyat akarok, ami szép is. Jó pálca kell. Milyen márka, ami jó nekem?

2014. jan. 23. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lincoln Electric Omnia
2014. jan. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ESAB OK picit "fröcsög" de szépen lehet vele hegeszteni.

Vagy ER 23, az nem olyan fröcsögős, olcsóbb is, viszont valamivel nehezebb vele hegeszteni.

2014. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi
2014. jan. 24. 06:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Az sokszor géptől is függ, hogy melyik elektródát "szereti". A Lincoln Omnia valóban jó pálca, ráadásul vékony bevonatú, így elég sok pozícióban alkalmazható. Hasonlóan jó a Geka Lotus és a MastroWeld Rutil-M. Ez utóbbi mostanság egész olcsón kapható. Sima vízszintes varrathoz nekem nagyon bejött a Rutilen X nevű Szlovén elektróda. Ez vastag bevonatú, alacsony fröcskölésű, gyönyörű varratot adó pálca. Nem a legolcsóbb, viszont 5 bar nyomásra simán hegesztek vele. Az általad leírt probléma megoldására próbálj meg erősebb áramot használni.
2014. jan. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, nagyobb áramerősség, meg esetleg próbálj meg lassabban haladni, hátha ez is segít.
2014. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

jő, megpróbálom a több áramot, megvan még a doboz negyede, ezt elhasználom mindenképp. köszi.


Van egy hármas létrám, annak a tetejére szerkesztek egy-egy kereket, hogy a falon guruljon a kitolásnál és amikor rajta vagyok és dolgozok rajta és rugózik a kitolt létra, akkor ne kaparja a falat a vége. Vettem a vásárba 15cm-es kereket, csapágyazott, tömör gumi az abroncsa. Ennek csinálok egy kengyelt és egy tartót, amivel rá lehet szorítani a végére.

2014. jan. 24. 20:13
 7/12 Szaki_1986 válasza:
Az esab pálcák nagyon jók, csak az ára brutális. A magmaweldet szoktam venni mostanság, mert harmada árban és nem sokkal rosszabb, eddig mindent meg tudtam hegeszteni vele.
2014. jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Esab ok 46.16, elektróda fogót dugd a negatív jelhez, testet pedig a pozitívhoz. A hegesztendő anyagot takarítsd fém tisztára, a dobozon pedig olvasd el, hogy hány ampert ajánl, ezen belül tapasztald ki, hogy melyik a leg megfelelőbb.
2014. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

elektróda fogót dugd a negatív jelhez, testet pedig a pozitívhoz'''''''''''


fordítsam meg?


egyébként tényleg volt az áram.

2014. febr. 13. 06:22
 10/12 A kérdező kommentje:

elektróda fogót dugd a negatív jelhez, testet pedig a pozitívhoz'''''''''''


fordítsam meg?


egyébként kevés volt az áram.

2014. febr. 13. 06:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!