Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az Ívhegesztésnél keletkező...

Az Ívhegesztésnél keletkező salak leverése miért szükséges? Rontja a varrat minőségét? Oxidációt okoz? Esztétikai oka van? A másik kérdésem pedig az hogyha varratot síkba köszörüljük akkor gyengébb lesz?

Figyelt kérdés

2014. jan. 29. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a varratot síkba köszörülöd akkor igen gyengébb lesz a varrat,de ilyenkor kell jól begyökölni hogy aztán szépen le tudd csiszolni,és így akkor tart is.

Tulajdonképpen a salakot érdemes leverni ,mert ha nem vered le akkor idővel rozsdálhat és mellékesen alapozóval sem tudod lekenni vagy fújni.A jó varratnál szinte egybe leesik a salak :) Gyakorolj! Ha invertered van akkor ajánlom a bázikus elektróda használatát.

2014. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
egyenlőre még nincs, most nézelődöm milyet kellene venni... A strauszról mindenki azt állítja gagyi, de olyat nem találtam aki megvette és csalódott benne... vagy olyan ír aki nem bánta meg hogy azt vett vagy pedig olyan akinek alapból egy jobb márkájú van... ha tele lenne az oldal azzal hogy tört volna le a kezem amikor strauszt vettem akkor nem gondolkodnék rajta... de így... bár az is megofrdult a fejemben, hogy aki ezt a strauszt hozza magyarországra és mindenhol hirdeti, lehet hogy ő írja ezeket a pozitív hozzászólásokat... egyenlőre viszont nincs 70-80 ezrem rá szóval vagy várok még vele vagy kockázatok...
2014. jan. 29. 21:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az van ! :)

Az ember aki ezt árulja valami török a józsefárosi piacnál,Én már többmindent vettem tőle,a hírdetéseit egyszerű felismerni mert rajta van a képen az a 30-as telefonszám.

Nos Én elégedett vagyok ezekel a cuccokkal,pedig nagyon kínai.Úgy látszik hogy valamit jól tudnak másolni.

Amúgy megéri megvenni az invertert mert amilyen gépet árulnak az 100 ezres gépekkel vetekszik,pedig több gépet próbáltam már Én is,vannak ezek a kis 5kg súlyú hűde jó gépek,na elárulom hogy ezek is nagy xarok.Míg a strausz elég erős,nem tilt le még akkor sem ha pörkölsz vele mint állat és Én nagyon sokat hegesztettem már vele.Ez a legjobb árérték arányú.Figyel ha strausz cuccot veszel,az teljesen kínai,de a kínaiak nem csak rosszat gyártanak hanem jót is.És nem halottam olyanról Én sem hogy valaki megbánta hogy ilyet vett.Amúgy az árát pik pak visszahozza mert nagyon olcsó!

2014. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Esztétikai okok miatt kell leverni pusztán.

Ha gyököt készítettél, akkor erős marad akkor is ha a varratot lecsiszolod síkba,hisz az olvadt vas mélyebben is biztosan összeolvadt.Ha Gyök nélkül rá olvasztasz /amit ha utána meg lecsiszolsz/ akkor kb semmit nem ért a hegesztés.


Ha érdekel a hegesztés a jutyun van ez a pali, "Weldingandtips" és 260 videója van fenn,sokat lehet tanulni a tudásából. Itt egy elektródás munkája:

http://www.youtube.com/watch?v=ulzR8exiRqM

2014. jan. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!