Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Autómata mosógép terhelés...

Autómata mosógép terhelés alatt miért nem indnul el?

Figyelt kérdés

Ruha nélkül tökéletesen végigcsinálja a mosást meg kevés ruhával is.Viszont ha rakok bele pl 2farmert vagy 2 pulóvert már nem tud elindulni a motor.Leszedtem a hátulját és látom hogy próbálná megfordítani a dobot de nem tudja.

Ez mitől lehet?Talán kondenzátor vagy beszart a motor?



2014. febr. 2. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Fellazulhatott egy csatlakozás is .Ezáltal kevesebb energiát kap. Szerelő majd eldönti mi a hiba .
2014. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De sok minden lehet!

Gondolom,ha kondiról kérdezel.akkor régebbi,ékszíjas meghajtású. Úgy tudom,a modernebbek a hosszbordás laposszíjasok már szénkefés motorok.

Mikor több cuccal erőlködik(és úgy is lent van a hátulja)-kapcsold ki,és kézzel forgatsd meg a dobot(a nagy keréknél fogva)nem-e a dob szorul.

Ha az rendben,akkor kellene a motor fele nézelődni.

Már mindkettő szerelő-s lesz a végén.

2014. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kondit megnéztem az csattan tehát jó,a dob szépen forog,nyilván ha tele van nehezebb megforgatni de ez természetes.
2014. febr. 2. 18:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen gép is ez?Ha szénkefés akkor lehet hogy rövid a kefe.Ha aszinkronos akkor vagy a kondi rossz vagy döglődik a tekercselés.
2014. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régebbi Ignis gép aszinkronos motorral.

A kondit bedugtam hálózatba és utána csattant,úgy hogy szerintem az jó.

2014. febr. 2. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Azok a motorok-ha jól tudom-jobbra,és balra is forognak lassan(mint ha 350-t hallottam volna)és egyik irányban 2850-t(centrifuga).

Motor gond lesz az!.Centrire állítva mit csinál?

2014. febr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mosáson meg centin is ugyan azt csinálja.
2014. febr. 2. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!