Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üdvözlet mindenkinek! Segítség...

Üdvözlet mindenkinek! Segítség kellene a karburátort beállítani egy MTD GCS 46/40. -es láncfűrészen! Alapjárata jó! Gázadásra megy 2-3 másodpercig és leáll! Néha fullad! Ez mitől lehet? Karburátort légszűrőt teljesen kitakarítottam!

Figyelt kérdés
2014. febr. 3. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem kapálógépnél volt ilyen, nem kellett elállítani semmit sem, csak kicserélni a karbi tömítést, mert kiszáradt. És a benzin adagolás emiatt nem ment. Nem tudom hogy fűkaszánál ez beválik-e.
2014. febr. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha műszakilag minden OK, akkor talán rosszul van beállítva a keverékszabályozó csavar (talán azon is "H" jelű), ami a nagy fordulatot határozza meg (munka).


Ha a gázadásra azonnal betorpan, fullad, keveset kap, ha nem forog ki, füstöl, de egyébként nem áll le, akkor sokat.

Úgy kell beállítani, hogy üresen, teligáznál ne tudjon maxra kiforogni, hanem kicsit többet kapjon (négyüteműhöz hasonlítson a hangja): ez terhelve pont jó lesz.

Az állítást max fordulaton szokás végezni, ahogy tekered a csavart, úgy változik a fordulat és a hang.

Ha úgy állítod, hogy üveghangra kiforogjon, komolyabb vágásnál szépen besül, szóval nem a szép hangra és a max fordulatra kell menni.


Persze alapvető, hogy minimum 98-as, friss benzin legyen benne, jó olajjal keverve (az olaj leviszi az oktánszámot).

2014. márc. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!