Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Barkácsolt már valaki kerti...

Barkácsolt már valaki kerti kis-faházat gyerekeknek? Tényleg drágábban jönne ki, mintha megvenném készen?

Figyelt kérdés

Még sosem csináltam hasonlót, de gyerekkorom óta imádok barkácsolni. Kb 120x100x100(hxszxm) a lehető legegyszerübb, de mindenképp fa alapanyagokból gondoltam. Érdemes belevágni?

Itt van ez pl. [link]

ilyesmire gondoltam, ezek a piacon kb 50.000-nél kezdődnek, ennyiből (vagy olcsóbból) ki lehet hozni házilag is, vagy bilibe lóg a kezem?


2014. febr. 5. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A barkacsolas mindig egy nagy kerdes.

Egy ilyen hazat elkesziteni, ha hosszabb idöre akarod a gyerekeknek, akkor jominösegü anyagbol kell csinalnod.

Amit olcson veszel meg azok mind gyenge anyagbol vannak csinalva max 2-3 evre tervezik öket. Kerdes te mennyi idöre akarod a gyerekeknek?

Egy magasabb belmagassagu hazat a gyerekek kb 10 eves korukig biztosan rendszeresen hasznalnak.

Ha ennyi idöre akarod a hazat akkor nem fogsz se te se mester kijönni 50.000Ftbol.

En azt mondom, hogy keress reszletes leirast a hazrol, hogyan tudod megcsinalni. nezd meg az anyag mennyiseget, és keress minösegi anyagot hozza. erdemes egy asztalos, vagy acs tanacsat is kikerni. vagy ha valahonnan egy reszletes leirast talalsz akkor azalapjan megtudod-e csinalni?

és akkor nezz meg egy dragabb jominösegü kishazat vagy kerj arajanlatot acstol arra a kishazra.

szoval ha minösegit akarsz akkor azt meg kell fizetni. ha össze vetsz egy nem minösegi takolmannyal, akkor az biztosan olcsobb lesz.

2014. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! Igen, talán több évre csinálnám mint 2-3. Akkor azt hiszem jobban utánanézek a dolognak mielőtt belevágnék.
2014. febr. 5. 14:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most 13ezerért vettem egy erdei köbméter fenyőt abból egy párat kilehet hozni :) De sokan csak kimennek az erdő szélére és összeszedik,nem tagadom ha elkapnak ezért büntetnek mert ez fa lopás még akkor is ha a kidőlt fákat vágod ki.

Nos amit tudnod kell,elmész olyan fatelepre ahol még nyersen dolgozzák fel a fát,ott olcsón megtudod venni és általában minden ilyen telepen tudsz alkudni a fa árából ha ügyes vagy

2014. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú, ez a fatelep nem is rossz ötlet! :)

És milyen fából érdemes készíteni? Mármint mi az ami időtálló erre a célra (természetesen szabadtéri lazúrral kezelném), akác? vagy jó a fenyő is?

2014. febr. 6. 09:06
 5/6 anonim ***** válasza:
tartós fák : tölgyek, vörösfenyő, guajakfa.
2014. febr. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyékl egy készet, ami majdnem pont jó neked, DE rendesen szigeteld le ahol kell. (alul, fölül) és ha van benne szar anyag, azt cseréld ki. A gyerek gyorsan nő, ha nulláról kezded kifutsz az időből. Jobban jársz ha azt toldozgatod barkácsolva itt-ott mintha nulláról kezdenéd.
2014. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!