Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kazánom füstcsöve 150-es...

Zolika101 kérdése:

A kazánom füstcsöve 150-es barkácsolt saválló cső. Ki szeretném cserélni 132-re, mert a kazánnak ez a gyári csöve. Ez milyen hatással lenne az égésre? Rosszabb lesz a huzat/égés? Így se valami jó.

Figyelt kérdés
A kéményem az egy szigetelt saválló kémény ami 150-es. Ami a problémám, az az, hogy elég rosszul ég a fa a kazánban, rengeteg füsttel ég. Nem tudok elég szekunder levegőt adni, hogy szépen égjen a fa. Ráadásul eléggé kormol is így. Arra gondoltam, hogy a gyári füstcsövet teszem rá, hátha jó lenne az égés.
2011. okt. 12. 03:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a régi vályog házaknál ahol kemence volt ott a kémény előtt még katlan is volt kialakítva és a kéményen egy télapó is le tudott volna mászni! szval minél jobban jön a füst kifelé minél magasabb a kémény annál jobb az égés.
2011. okt. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg, ha csökkented az átmérőt, akkor csökken a huzat is.

Elég magas a kémény?

Nem kell kitisztítani, áttolni rajta egy kefét?

Nem vizes a fa, amivel tüzelsz?

2011. okt. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kémény tiszta, nem hinném, hogy gond lenne vele. Bár a füstcsövet 2 hetente ki kell takarítanom, olyan sok korom rakódik ki a falára. A fa az csontszáraz, évekig pihentek a rönkök, mígnem feldaraboltam most a nyáron. A kémény hosszára gyanakszom, csak azt nem tudom, hogy tudnám ezt bebizonyítani magamnak, hogy ez a probléma. Kb 4 méter hasznos hossza van, ami elég kevésnek tűnik, de... a szomszédomnak sincs hosszabb kéménye, csak az tégla. Az övé még sosem láttam hogy kormolna.
2011. okt. 12. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!