Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek működne?

Józsi21 kérdése:

Szerintetek működne?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy a fütésrendszerre rákötnék egy 120l-es bojlert és ;mint egy puffer;éjszaka "erről"fűtenék.

Vélemények,pro,kontra?



2014. febr. 9. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A 120 literes bojlerben kb 2200W-os fűtőszál van, aminek még az a 120 liter víz is kihívás, hiszen kell vagy 6 óra mire felmelegíti. Ráadásul ezen kívül még a fűtésben lévő vizet is fel kellene melegítenie. Kellene még legalább egy szivattyú, az is plusz fogyasztás.


Egy ilyennel többre mennél, és hosszú távon még kifizetődőbb is:

[link]


Szerintem.

2014. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocs rosszul fogalmaztam!

A vizet a bojlerba a kazánnal melegíteném fel,este pedig a kazánt kizárnám a rendszerből(kéményhatás,hőveszteség a kazánnál).Keringető szivattyú van a rendszerben.

2014. febr. 9. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézz utána a puffertartályok működésének!
2014. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Utána néztem,és pont e miatt tettem fel ezt a kérdést.

A hagyományos pufferben a víz nem mozog,csak hőtárolási célt szolgál.(neked mondjam?:))De az általam elméletben kigondolt rendszerben plusz 120 liter víz kerülne a fűtésbe,és nem tudom hogy a szivattyú elbírna-e a plusz(?)teherrel,keringne-e a víz?

2014. febr. 9. 14:38
 5/9 anonim ***** válasza:
A puffertartály méretét a meglévő rendszer nagysága határozza meg. A 120 l "pufferelt melegvíz" biztosan édeskevés. A szivattyú valószínűleg kibírná.
2014. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A hagyományos pufferben a víz nem mozog,csak hőtárolási célt szolgál."


Ez így ebben a formában nem igaz!

:)

2014. febr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az 5-ösnek igaza van . Működni müködne. de rendkivül kevés lenne a tárolt energia.
2014. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszönöm a választ!Természetesen tudom hogy kevés az eltárolt energia,de mint írtam,csak este kellene innen hőt vételezni.Az ötlet azért merült fel bennem,mert mindenem megvan hozzá(bojler,cső,szelep stb).
2014. febr. 12. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:

müködne ha megfelelöen kötödbe

a szivatyyőnak meg teljesen mindegy hacsak nem épitesz be valahova nagyon nagy folytást.

2015. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!