Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van egy ETA takarítógépünk,...

Van egy ETA takarítógépünk, aminek a porszívórésze porzsákos. Szerintetek működne a porszívózás úgy is, ha porzsák helyett vizet töltenék bele, és úgy porszívóznék?

Figyelt kérdés
Kis magyarázat: nem vagyok hü..lye, csak nem tudom mindig kimosni a porzsákot. Sokat porszívózok, és jobb lenne egy porzsák nélküli, de ez van, nem tudunk másikat venni. Mivel vizes tisztításnál is úgy működik hogy a vízzel együtt szívja a koszt/ port ezért gondoltam rá, hogy akkor töltenék egy kis vizet a tartályba porszívózás előtt és az megkötné a port.
2014. jan. 21. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos, mert perceken belül tönkremegy a motor. Ugyanis a vízzel kevert por valójában bekoszolódott víz, tehát koszos vizet szív fel, ami a vízcseppekkel együtt lecsapódik a tartályba vezető hajlított csőcsonkban és gyűjtőtérbe jut. A maradék apró vízcseppek pedig fennakadnak a légszivattyú előtti habszivacs szűrőn. Ha csak port szívsz fel, akkor annak csak egy rész jut bele a tartály vízterébe, a többit viszi magával a levegő a szivacsszűrő felé. Annak viszont elég nagyok a likacsai és a levegővel odaérkező por jelentős része áthalad rajta és bejut a motorba. Károsítja a golyóscsapágyakat, a szénkeféket/kommutátort és ráül az álló- és forgórész elektromos tekercselésére, ahol zárlatot okoz.
2014. jan. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olvasd el a használati utasítást. Porszívózáskor másképpen kell összeszerelni és működtetni, mint a vizes tisztításhoz. A porzsákot pedig NEM szabad kimosni.

Elég alaposan kirázni.

2014. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!