Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért folyik a Junior ECO KTM...

Miért folyik a Junior ECO KTM csaptelepem a zuhanygombnál akár normál működési állapotban is?

Figyelt kérdés

Porcelánbetétes a csaptelepem.

Ugy gondoltam,hogy talán a zuhanyt működtető gomb van kilazulva és leszereltem a zuhany gégecső oldalt, mert ott egy csavarnak kell lennie, ami rögzíti a zuhanygombot. Csináltam már ilyent. Meglepetésemre egy müanyag csillagszerű fehér betét látok és a rögzítő csavart nem . Rosszul emlékszem és egyébként a kérdéses káros vízfolyást rossz irányban keresem. Kérek segítséget.


2014. febr. 9. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Beépített váltó van benne,nem tudod otthon "barkácsolni".

Lehet cserélni kompletten a váltót kb 3000Ft.de nem egyszerű.

Esetleg jótállásos még(és meg van a blokk+j.szelvény)

akkor azon találsz 1 kék tel.számot.Hívd fel és kijönnek megcsinálni garanciába.(csap szerviz)

2014. febr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszer már megpróbáltam kivenni a kerámia betétet a hozzávaló kulccsal és alig tudtam visszarakni. Az a problémám, hogy a betét megrendeléssel nem akarnak vele foglkozni. Itt van előttem a műbizonylata és 2003. 11.11 gíyártású tehát elképzelhető ,hogyha nem gyártják már nem lesz alkatrészem.
2014. febr. 9. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Alkatrész van hozzá,jótállás már nincs.Viszont már régi

az egész inkább csere javasolt.

2014. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát olyan régi az amit 8 éve vásároltam és akkor 14 ezerbe került? Egyébként az utóbbi évben kezdett rosszalkodni és amúgy megitélésem szerint a vízhiányok azok amik megviselték. Ezt mondták a szerelvényboltban. Lehet veszek egy olcsóbbat, de azokkal meg állandó tőmítési problémák vannak.
2014. febr. 9. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

5 év a garanciája egy 3 milliós kocsinak is,mennyire vonatkozzon a garancia ideje egy 14eft-os csapnak? 20 évre?

Én egy kerámiás csap élettartamát MAX 10 évre teszem.

A normál csap 15-20,de 5 évente szükséges a szelepfészekmarás,+gumizás(avagy bőrözésnek is mondják.)


Szóval fogadd el, a tényt hogy minden kopik,minden használódik.

2014. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért úgy ahogy sikerült az életét meghosszabbítani úgy, hogy a viz mennyiségét csökkentettem a szabályozó csavarral. Sőt levettem a meleg víz keverési arányából is. Nem kellett hozzá csak két fajta imbuszkulcs. Már csak akkor jön víz egy kevés, ha a zuhanygombot működtetem . Ha tavaszig kitart "beruházok" egy uj csaptelepre, de még konzultálok egy szerelővel is.
2014. febr. 10. 07:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt az alkatrészt kell cserélned:

[link]


Annyi a probléma hogy ha - a gombon nincs 1 kicsi hernyócsavar - (annál az évjáratnál szerintem még nem volt), akkor kell még egy menetet vágni.

Mert újabban a gombocskát nem teszik hozzá...

2014. febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!