Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudjuk lakhatóvá tenni...

Hogyan tudjuk lakhatóvá tenni ezt a területet? Lépésekben leírná valaki? Csatorna is kellene, konnektorok, a plafon porzik.

Figyelt kérdés

[link]

Álmennyezetet nem akarok!


2014. febr. 21. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kezdeném egy ajzattal,meg ahhoz való szigeteléssel,ha nincs dohos szag és jónak tűnik a beton akkor a tetejére egy ajzatkiegyenlítőt elhúzni aztán mehetne rá hideg vagy melegburkolat.

Nos több variáció is van ,mivel tégla a fal így lehet azt csinálni hogy a vakolatot addig visszaverni és újra vakolni,vagy csak azt leverni ami leesik és akkor csak javítani majd gipszelni és festeni,vagy akár lehetne gipszkartonozni is a falat.A mennyezetre álmenyó lenne pedig a legjobb megoldás,de ragaszthatsz fel ezt a kocka alakú hungaroceleket is,bár azt meg a fával kell összehozni.Ami a csatornát és konektrookat illeti,újra vésni újrahúzni mindent,a csatornánál lesz a legkeményebb dolog mert ott a főelágazásig kell visszavésni vagy ha nem is oda akkor egy olyan helyre ahova nagyobb cső megy...

A képek alapján,sok meló van vele,de nem lehetetlen hogy jó kis lakás legyen belőle csak minden munka és pénz kérdése.Ha van aki ért a családban az ilyen munkákhoz,kérj tőle segítséget.

2014. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem akarsz rá tenni akkor nem szűnik meg a plafon probléma és porolni fog. Vagy gipszkartonnal borítod telibe vagy ha szebbet akarsz lambériát. Nekem is hasonló volt az egyik szoba a legolcsóbb lambériát szögeltem fel telibe és lelakkozva. Persze azt nem írtad ideiglenes lakhely vagy végleges mert ha az 1. akkor ugye csak olcsó és gyors megoldás kell mindenre.
2014. febr. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A fő házfalak 50 centis vályogfalak, a határoló falak vannak téglából!
2014. febr. 21. 13:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Végleges lakhely, szerintem a deszkákat felülről lebontom és újrateszem, a port ellapátolom, helyébe üveggyapot kerül majd.
2014. febr. 21. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:
deszkák fölött döngölt föld szokott lenni.Jó nem azonnal,de a fene se tudja hogy nálatok ez hogy van.Tényleg lehet az volna a legjobb ha menne neki fólia és deszka.
2014. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2.-v-ok.Most már tudjuk hogy végleges lakás lesz. Ha türelem kis pénz van és hajlandó vagy dolgozni is rajta bár mit meg lehet csinálni. A képeken nagyjából látszik hogy alul tégla van de szigetelés van e nem tudom mert az nagyon fontos különben dohos lesz. Ha leszeded és cseréled a deszkát ahogy írtad a plafon megoldódik. Én úgy csinálnám a helyedben(hasonló állapotú volt nekem is)mint én csináltam. Le dúrtam az egész vakolatot alászigeteltem a falakat. Le betonoztam az alját , te csatornáról beszéltél és ha ez szenyvíz csatorna akkor azt még a betonozás előtt el kell helyezni. Wc mosogató , zuhany mindent ki kell jelölni (valakivel aki ért hozzá)és kiépíteni .Ha kész aljzatbeton ,( lehetőleg a beton és a csövek alá kerüljön szigetelés én fekete foliát tettem)kiépítitek a villanyt konektorok helyét be húzgáljátok a kábeleket. Ablak ajtó csere ha kell , vakolás .Utána mehet a zuhany mosdó csempe. Burkolás.Én így csinálnám.
2014. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A főfalak biztos vályogból vannak? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy számoskőből (tufakő) van, és ez van sárral tapasztva. Ezt akkor belülről simán lehetne vakolni.
2014. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!