Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 2"-os golyóscsaphoz hol...

2"-os golyóscsaphoz hol kaphatnék külön fogantyút? Lehet kapni így külön? Egyáltalán mi a hivatalos neve ennek az alkatrésznek?

Figyelt kérdés

Van egy ehhez hasonló 2"-os golyóscspom: [link]

A piros fogantyú része letörött. Most egy fogóval nyitom-zárom a csapot, de ez elég kényelmetlen. Hol kaphatok hozzá ilyet?


2009. dec. 11. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet külön fogantyút kapni.
2009. dec. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz az infót. És vajon Praktiker, Baumax... ilyen helyeken kapok?
2009. dec. 12. 08:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát nem hiszem hogy külön fogantyút kapsz-e. Egyébként egy ilyen új golyós-csap 2 colos,3-4 ezer forint körül van. Menj be egy szerelvény boltba(vagy egy vizes szakemberhez) és kérdezz rá,nincs-e nekik külön elzáró kar.

Ha nem kapsz, esetleg egy kis laposvasból/alumíniumból darabból barkácsolni is lehet,kell 1 fúró ,egy kis tűreszelő + satu,és 1 kis munka..és türelem.

2009. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én a törött darabra ráhúznék valami kis átmérőjű épp passzoló fém csövet.és késsz :D
2009. dec. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

18:45 az még akkor elég olcsó... kompletten én jóval többért láttam. Arról nem is beszélve, ha az egész csapot kicseréltetném, akkor a fűtési rendszeremből le kellene engedni a vizet, felxxel nekiesni a csöveknek, csapot kicserélni és utána összehegesztgetni. Ha ezt megcsináltatnám, munkadíjjal együtt lenne majdnem 30-40 is.

Közben én is nekiálltam barkácsolni. Van egy kb 2cm széles, 15-20cm hosszú 5mm vastag laposvasam. Nem tudom, hogy miből van, azt gondoltam, hogy vasból, de percekig nyomtam neki a fúrót és alig látszik meg rajta.

2009. dec. 13. 19:57
 6/9 A kérdező kommentje:
18:45 Mivel ott tört el, ahol rá kell húzni a csap csonkjára, ez nem megoldható.
2009. dec. 13. 19:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Közben eszembe jutott, hogy van épületgépész ismerősöm. Tőle megkérdezem majd, hogy tudna-e nekem ilyet szerezni. :)
2009. dec. 13. 19:59
 8/9 A kérdező kommentje:
Szóval egy pár száz forintos kallantyú, egész csap cseréjekor nagyságrendekkel többe kerülne. Persze az én esetemben nem kell kicserélni az egész csapot. De nem szívesen adnék több ezer forintot egy komplett csapért, amiről csak a fogantyú kell.
2009. dec. 13. 20:44
 9/9 A kérdező kommentje:

Közben keresgéltem a neten, úgy néz ki, fogok kapni: [link]


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, tanácsokat!

2009. dec. 13. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!