Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ikea Faktum fali konyhaszekrén...

Ikea Faktum fali konyhaszekrényt szeretnék a falra rögzíteni. Hogyan?

Figyelt kérdés
Korábban már raktam fel fali szekrényt, de annak volt akasztója. Ennek a típusnak van egy 90'-os sarokvas a hátsó részén egy furattal. Ez tartaná a szekrényt? Nagy alátéttel és megfelelő tiplivel, csavarral fel lehetne akasztani, de nem tudom,hogy ez csak egy előkészített furat vasalva, vagy maga az akasztó rész. Ha valaki rakott már fel ilyet, annak lehet van róla valami tapasztalata.

2014. márc. 6. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Fotót látva egyszerű lenne a válasz, de így....
2014. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól értem a kérdést, akkor az a furat maga az akasztó. Szerintem alátét nem is kell hozzá, csak egy masszív csavar a falba amire ráakasztod. Ezek a szekrények amúgyis általában többed magukban kerülnek a falra, és egymáshoz is kell őket csavarozni, szóval a terhelés is elég jól eloszlik.
2014. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A jobb felső lenne a szekrényben felcsavarozva a belső(felső) sarokra. Nem tudom az alsó megvan-e.


[link]

2014. márc. 7. 08:38
 4/5 waland ***** válasza:

Az alsó az alátét. Anélkül nem az igazi a dolog. Asztalosként mi is ilyet használunk (vagy sínes állíthatót, mikor hol mik az igények). Egyszerű a dolog: bútor helyére feltesz, valaki tartja, a másik rajzolja, utána 8-10-es fúróval kifúrjátok (inkább 10-essel, fene tudja milyen a fal), tipli be, szekrény vissza, csavart betekeritek, alátétet rá (úgy, hogy a horgos része a recékbe beakadjon), csavar meghúz vízszint ellenőriz, ha nem jó, akkor a luk mérete elég nagy, lehet állítani a magasságon.

Ha nincs meg az alátét, szerintem simán adnak az ikeában, de a bútoros boltok többségében lehet kapni ezt az akasztót (vagy hasonlót - samet - aminek nem akasztós az alátéte).

2014. márc. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!!!
2014. márc. 9. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!