Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szögletes tiplivel tehetek...

Szögletes tiplivel tehetek fel polcot? (kép lent)

Figyelt kérdés

Ilyen tipliből találtam itthon jó sokat, 6 lyukat szeretnék fúrni tégla falba.


[link]


2014. márc. 17. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ez megfelel! Igazából nem az a lényeg amit a boltban mondanak hogy mi mibe való hanem az ha felfúrod akkor stabil legyen és ne életveszélyes!
2014. márc. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm! :)
2014. márc. 17. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legjobb tipli. Van benne anyag,nem az a vékonyfalú sz@r,és valamennyire UV álló. Ha napos helyen is tárolod,nem megy tönkre 2~3 év alatt,rugalmas marad.
2014. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Én mindig úgy szerelem fel a tiplit, hogy fúrás után porszívóval kiszívom a lyukban maradt port, utána kis vizet spriccelek belé, és a lyukat kitöltöm gipsszel. Ebbe beleütöm a tiplit, a fölösleges gipszet ki fogja nyomni a lyukból. Várok vagy 15-20 percet, amíg megköt a gipsz, és utána jöhet a csavarozás. Eddig még egyetlen tipli sem mozdult meg. Ha nem teszel gipszet, elvileg úgyis megáll, de ha pont két tégla közé fúrtál, annak a tiplinek nincs tartása, mert csak a malterbe tudod beleütni.
2014. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jó szar tipli, kihúzásra alig tart. ha a súly a csavar szárára merőlege, akkor tart.
2014. márc. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tömör téglába jó lesz, lyukacsosba szarul tart. sima a felülete, így merőlegesen könnyen kihúzható, vagy ha a tipli elfordul a tágla lyukaiban
2014. márc. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6: Ez természetes, hiszen a képen betonba való tipli látható!

:D

2014. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :) végül vettem szárnyas tipliket, mert eléggé porzott a fal, és túl sima volt az oldala a szögletesnek, nem kockáztattam inkább.
2014. márc. 17. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!