Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betonyp lap "burkolása"?

Betonyp lap "burkolása"?

Figyelt kérdés

Üdv: Készítettem egy dísz kutat, aminek az oldalfala betonyp lapból van. Ehhez hasonló: [link]

Arra gondoltam, hogy ezt a felületet megpróbálom kő hatásúvá tenni. Flexibilis, fagyálló csemperagasztót viszek fel rá kb. 3-5 mm vastagságban. Amikor egy kicsit megköt, akkor egy vékony 2-3 cs szélességű tárggyal szabálytalan fugamintát rajzolok bele. 1-2 nap száradás után betonfestékkel kifestem a kőmintát.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy mire számítsak a tartósságot, ill. az időtállóságot illetően ? Esetleg, ha a felhordásra vonatkozóan tudna valaki tanácsot adni !

Vannak elgondolásaim, de jobbnak tartom megkérdezni a nálam hozzáértőbbeket.

Fával nem akarom leburkolni, mert korábban abból készült, és 6 évet se bírt. (Igaz hogy fenyőből volt :) )

A válaszokat előre is köszönöm !!



2014. márc. 30. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Felénk szoktak malterral felvert lábazatokat csinálni, és az is sokáig bírja, ezzel szerintem nem lesz gondod.

[link]

Inkább a kőhatás elérése lesz a nehezebb.


Szerintem.

2014. márc. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Mindenesetre megnyugtató, hogy nem csinálok nagy ostobaságot ! :)

2014. márc. 30. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyjából jó az elgondolás. Működhet is.
2014. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal létezik lábazatburkoló "tapéta" is.
2014. márc. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem nyomkodsz a felvitt ragasztóba "kavicsokat"? Olyan sokféle méretű, alakú, színű létezik.
2014. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a tippeket !! :)
2014. márc. 30. 16:18
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer !

Végül is így sikerült : [link]

:D

2014. ápr. 1. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!