Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen olajat használjak a...

Milyen olajat használjak a stihl láncfűrészhez?

Figyelt kérdés
Mikor vettem a láncfűrészt, azt mondták az üzletben, hogy csak stihl olajat használjak a lánc kenésehez mert meghosszabitja a láncvezető élettartamát. Ez igaz vagy csak duma ? (azt akarom kérdezni, hogy a Mobil, Castrol vagy a t90 olaj nem ugyanugy keni a láncvezető lapot ???)
2014. márc. 30. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
A lánckenéshez használt olajok sűrübbek,jobban ragadnak a láncra .A vékony olajokból több is kell.Van 3-4 féle is.Az áraik nagyban függnek a márka névtől,és a vásárlási helytől is .Husqvárna márkájut vettem 900/l ért egy benzinkuton .Itt volt a legolcsóbb .
2014. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amikor vettem a stihl lancfureszt kaptam ajandekba 4L olajat, az egy idejig eleg
2014. márc. 30. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk a helyi KHT Castrol márkájú olajat használ a gépeibe. A láncfűrésztől a szegélynyírókig mindegyikbe. Lánckenésre...és a benzinbe keverve is.

Ezek mind több százezres ipari gépek,és a közmunkások nem a kíméletességükről híresek. Állítólag jobban bírják a gépek,mint a Stihl-olaokkal.

2014. márc. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Mindenhol azt mondják, hogy a saját márkás olajok a legjobbak, hogy azt vedd.
2014. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Ez érdekes dolog mert vagy 2-3 éve mikor vettem a stihl fűrészemet és a szervizes öreg szaki beüzemelte meg megmutogatta hogy használjam akkor azt mondta hogy nem éri meg a stihl lánckenő olajat venni mert baromi drága. Azt tanácsolta hogy nagyáruházban nyugodtan vegyem meg a leggagyibb legolcsóbb akár tescós motorolajat is mert lánckenésre az is tökéletes. Akkor vettem a gépet vettem 1 liter lánckenő olajat is de szerintem kár volt. Én jelenleg új hidraulikaolajat használok lánckenésre mert ebből van és másra nem kell már. Szerintem a láncvezető és a lánc élettartalmát nagyban befolyásolja hogy száraz keményfát vagy nyersfát vágsz e vele és hogy mindig éles legyen a lánc mert életlen láncal hamarabb melegszik a láncvezető is. Több ismerősöm is használ fáradt motorolajat úgy hogy meg se szűrik lánckenésre. Nyilván a stihlnek érdeke hogy azt eladja jópénzért de ha kiszámolod hosszú távon elég sokat ráköltessz a sthil lánckenő olajra amiből már új láncot és láncvezetőt is vehetsz. A lényeg az hogy mindig legyen kenése a láncnak meg ne kapj vele szöget meg apró kavicsokat és akkor sokáig kitart.
2014. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az elso valaszolonak igaza van abban, hogy a lancvezeto olaj surubb,ha tul vekony akk nem marad ugy a kanalisban. De a Stihl uzletben biztos azert mondjak hogy ojan olajat hasznaljunk, hogy toluk vegyuk. de azert ne is rakjunk bele valami sz.r faradt olajat, mint eggyesek. A fontos,hogy legyen uj ne amit mar az autobol vagy traktorbol szedtek ki. Nalunk Romaniaba 1l olcsobb olaj 1,9 euro a Stihl pedig 2,5euro vagyis nem sokkal dragabb, Csak a falubol meg be kell mennem a varosba (20Km) hogy megvegyem ugy nem eri meg, ha lenne a faluba Stihl uzlet akk igen.
2014. márc. 31. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Basszus... itt Szegeden a legolcsóbb,primitív ásványi löttynek jönne ki literje kb.2,8 euróba,ha nagyobb(5~10l)kiszerelésben venném.
2014. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nyomdasz63 nevű felhasználó, jo draga nalatok, bar en se vagyk tul messze (Arad megye) ha keresnek a dedeman-ban vagy a praktiker-ben akk talalnek meg olcsobban, csak ez a faluba van
2014. márc. 31. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!