Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnék csinálni egy...

Hogyan tudnék csinálni egy olyan agyú vagy katapultszerűt, mellyel ki lehet lőni az alábbi dolgokat?

Figyelt kérdés

1.15 cm átmérőjű tölgyfagömb

2.15 cm átmérőjű betongömb

3.15 cm átmérőjű alumíniumgömb

4.15 cm átmérőjű cementgömb

5.ugyanekkora zacskó víz

Először légsűrítésesre ágyura gondoltam, de nem hiszem, hogy az ellőné.

Úgy tudom karbiddal is van valami.

A távolság min. 50m, de lehet kisebb is.



2014. ápr. 6. 22:34
 1/4 acelsziv ***** válasza:

karbiddal inkább ne szórakozz.

Próbálj szerkeszteni egy trebuchet -t Még az áll a legközelebb a távolba lövő "biztonságos" katapulthoz.

De minek akarsz amúgy ilyen cuccokat lődözni?

2014. ápr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom karbiddal is van valami." Igen. Ujabban köhög, meg talán láza is van!

Inkább a hajitogépeket tanulmányozd.

2014. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem a sűrített levegős ágyú a legszebb megoldás, de pl egy hajítógépet könnyebb elkészíteni.
2014. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A 15cm-es alugömböt kérem szépen, ne lődd ki, hanem add inkább nekem - drága anyag az alu, én meg keresgélem az esztergapadomhoz a nyersanyagot :)


Komolyra fordítva: a hatályos jogszabály azt mondja, hogy minden olyan cucc, ..." amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető i ..." lőfegyvernek minősül. Ekkora tárgy 50m-re ellövéséhez több energiára van szükség. Inkább ne kísérletezz ilyennel szerintem.

2014. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!