Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Trafós hegesztőbe hogyan...

Trafós hegesztőbe hogyan tudnék bekötni egy ventilátort? Milyen kellene bele?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy 230V-os ventilátort és kösd rá a megfelelő helyre (a trafó bmenetére).
2014. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én vagy másfél évtizede szereltem bele az Einhell-be.

A kapcsolóra kötöttem.

Villanyszerelési boltban vettem a ventillátort, volt vagy 3 fajta. Egy négyszögletes keretben van. Már sem az árára,sem arra,hogy melyik méretűt vettem nem emlétszem,de az biztos,hogy az egyik sarkára állítva szereltem be,mert úgy fért el. úgy rémlik 10~20 vatt körüli.

2014. ápr. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még egy javaslat... ha olyan "egyszerűbb" trafód van,sokat javít rajta,ha a vékony műanyagbevonatos kábeleit kicseréled "normális",vastagabb gumikábelra.
2014. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

A munka és test kábelre gondolsz? vagy a belesejében?

A munkakábeleket tervezem cserélni de a gépet egy 10esért vettem és 10 lenne kb a kábel ára is :D

2014. ápr. 10. 18:11
 5/6 A kérdező kommentje:
ja és kifelé vagy befelé érdemes a levegőt fúvatni?
2014. ápr. 10. 19:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyém kintről(hátulról)szívja,és a trafóra(tekercsre)fújja a levegőt.

Kirakodóvásárban a ruszkiktól vettem méterre a kábelt. Már nem emlékszem milyen vastag(de mint ha 16 kvadrátos lenne)Eggyel vékonyabb,mint pl. a Hetrán van. Szintén vásárban,ruszkitól vettem markolatot,és test~csipeszt is.

Egy villanyszerelő ismerős segítségét kértem,ő spec.presszelő fogóval nyomkodta rá a kábelvégekre a sarukat.

2014. ápr. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!