Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A képen látható hordó oldalán...

A képen látható hordó oldalán található lyukat, hogyan tudnám légmentesen lezárni, ill. mivel fessem le, hogy ne terjedjen a rozsda tovább?

Figyelt kérdés

Itt van ez a hordó, úgy döntöttem, hogy esővizet gyűjtök benne. A tetejét levágtam, de az oldalán van egy lyuk, amit szeretnék légmentesen lezárni. Kinek, milyen javaslata/ötlete van erre? Sajnos hegeszteni nincsen lehetőségem. És még azt is szeretném megtudni, hogy mivel fessem le a hordót, mert nem szeretném, ha a rozsda teljesen szétenné. Kívül és belül is lekenném.


[link]


[link]



2014. ápr. 29. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen eros muanyaglap kellene, ami eleg rugalmas ahhoz is, hogy rafekudjon... ennel tobb otletem nincs :(
2014. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a hordón csavaros tető volt, az kéne.(menet nem látható, de biztos van)

Ez a hordó horganyzott anyagból van, hegeszteni nem lehet (mint az eső csatornák,)

Zománc festékkel, vagy van direkt rozsdás fémre való festék.

Én autó alvázvédővel festettem le,(bitumen alapú)de csak vékony lemez anyagú, és már rozsdás volt, két éve, és szép hibátlan. (szintén eső víznek)

Én mint nő, befoldanám csatorna lemezzel, pop szegecselve, alá fémre való ragasztót használva, egy tubus 440 Ft. (vagy talán direkt vizes szereléshez fürdőszobákban használnak, gumián paszta, az is kapható tubusban, acetonos, hamar szárad, köt.

De lehet majd más ír még jobbat!

2014. ápr. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ócskavastelepen "vadássz" belevaló dugót!

Én nem költenék sokat a festékre,nem ér annyit maga a hordó! Az alját,főleg a peremét fesd le valami korr~gátlóval ,vagy alvázvédővel kivülről,és tegyék alá egy darab linóleumot,arra meg körbe 3 téglát,úgy szellőzik is,ne a földön legyen.

2014. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg egy megfelelő méretű horganyzott lemez ráforrasztásával is meg lehetne oldani. Festeni szerintem sincs értelme.
2014. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!