Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 14 éves vagyok, varrógéppel...

14 éves vagyok, varrógéppel szeretnék csinálni egy jelmezt, sikerülhet? Hogy fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

Coslayhez kellene. Nulla varrótudással rendelkezem, de Anya megtanít, azt mondta... Szóval

Karakter: Kamigami no Asobi-Thoth Caduceus

Forma:Normál

Kép: [link]

Sikerülhet megcsinálni október 5-6-ig, vagy halálra van ítélve a dolog? Adjatok lécci tippeket is! Köszönöm! ^^



2014. máj. 14. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Ez férfi vagy nő? :)

Egyébként sikerülhet, ha anyukád megtanít. Csak ne rögtön ezt kezdjétek el csinálni. Tanítson meg egyenesen varrni valami felesleges anyagon. Aztán kereshettek anyagokat, szabásmintákat.

2014. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ebből a kabátját szeretnéd megvarrni? Szerintem lehetséges, de készülj fel, hogy nagyon nagy munka lesz. Én is kezdő varró vagyok és szerintem a kabátban a legnehezebb az ujja. Én arra két tippet olvastam eddig. Vagy egy régi kiselejtezett, de rád jó ruhát szétvágsz és azt használod szabásmintának, vagy egy olcsóbb anyagból megvarrod és addig igazgatod amíg jó nem lesz és utána azt szétvágod és azt használod szabásmintának. Bár, ahogy látom ő nem dugja bele a kezét a kabátujjába, szóval akkor nem feltétlenül kell olyan pontosnak lenned. Meg azt a bélést is jó kis meló lehet belevarrni. Nem tudom, hogy anyukád mennyire jártas a kabátvarrásban. Ha ért hozzá akkor szerencséd van, hogy el tudja magyarázni a lépéseket. Ha pedig nem, akkor keress sok képes tutorialt vagy akár videót, ahol elmagyarázzák egyértelműen, hogy kell.

És a legfontosabb, hogy mindig sok ráhagyással dolgozz, és csak akkor vágj le felesleges anyagot, ha már felpróbáltad és biztos, vagy benne, hogy nem kell rajta igazítani.

Jó cosplayezést! :)

2014. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ő férfi x"D és az egész ruháját szeretném, nem csak a kabátját.. És nekem leesne a vállamról, ha nem nyúlok bele.... Egyelőre köszönöm, de várok még másik válaszokat is...
2014. máj. 15. 09:36
 4/5 anonim válasza:
Simán sikerülhet :D De én úgy kezdenék hozzá,hogy veszek egy kék (vékony)kabátot ^_^ Abból nagyon egyszerűen meg lehetne csinálni.
2014. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Üdv!


Én neki nem állnék, pedig egyszerűbb dolgokat meg tudok varrni egyedül is... De ez az én dolgom, nincs hozzá túl nagy érzékem... :)


De ha spórolsz egy kicsit akkor itt egy teljes szett, amit méretre készítenek:


[link]


Csak gondolom kell vagy egy hónap mire ideér, tehát időben kell megrendelni :)

2014. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!