Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes egy régi varrógéppel...

Érdemes egy régi varrógéppel kínlódni, vagy vegyek inkább egy olcsóbb újat?

Figyelt kérdés

Van egy kb 10 éves alig használt veritas rubina gépem, de elég nehéz beállítani, hogy vigye a cérnát, a cikkcakk és erősebb öltések esetén meg iszonyatosan erősen kattog, mintha törni akarná a tűt, de egyébként nem a tűvel van a probléma mert megnéztük. Még az is lehet, hogy normális a hangos kattogás.


Lehet, hogy megspórolnék egy maradandó idegkárosodást, ha vennék egy mai modern újat, ami már le van tesztelve, simán viszi a cérnát, vagy maradjak inkább a "megbízható" réginél?


Az a baj, hogy a használati útmutató sincs meg hozzá, és nem tudom, hogy új korában hogyan működött, egyébként szépen megy a motorja, és elég szépen varr, csak a különleges öltéseknél jön ez a kattogó hang és alig lehet állítani lábbal a sebességét, ráadásul olyan nehéz mint a beton.


[link]


2013. okt. 3. 19:42
 1/10 A kérdező kommentje:
A gép egyébként anyámé volt, sokat dolgozott vele de már nem használjuk. Azért vettem elő, mert a barátnőmmel szeretnénk régi ruhákat kidobás helyett átalakítani, illetve van egy két hátizsák-tervem amit szeretnék megvalósítani.
2013. okt. 3. 19:43
 2/10 A kérdező kommentje:
Viszont egy régi vacak gép egy életre elveheti a kedvünket ettől.
2013. okt. 3. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Olyat vegyél újból, ami fémvázas. Az ilyen pártízezres aeg, toyota, stb. gépek 1-2 év alatt tönkrmennek!


Berninát, brothert viszont javasolnék. De 50-60.000 alatt nem lehet fémvázasat kapni, tehát ennyit mindenképp tegyél félre. Mert hiába 20-30.000 ft valami, ha 2 hónap után dobhatod a kukába.

2013. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok, de nem lehet, hogy még a műanyag is tovább bírná, mint a 10-15 éves fémvázas régi gép?
2013. okt. 3. 22:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem.


A nekem van otthon 2 25-30 éves neumannom, 2 lábmeghajtású gépem (nagymamámé volt az egyik, kb. 70 éves, a másik 50 körüli, bőrvarrásra vettem), ezek SOHA nem romlanak el, csak karban kell őket tartani! Persze emellett van modern többszázezres gépem is, de itt a lényeg az, hogy a régi fémvázasok sosem évülnek el.


A varrógépek nagy teljesítményt igényelnek, hatalmas erő dolgozik bennük, a műanyag gépeknél egyszerűen rendszeres használat esetén igen hamar eltörik 1-1 alkatrész és javíthatatlan, valamint nem is garanciális.

2013. okt. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De pont arról van szó, hogy valamiért nem működik normálisan. Most vagy elviszem szerelőhöz aki 20-ért meghúz rajta 2 csavart és beolajozza, vagy 40-ért veszek egy új gépet, ami lehet, hogy gyengébb de legalább protokollszerint működik és a legmodernebb technológiákat alkalmazza.
2013. okt. 3. 23:59
 7/10 anonim ***** válasza:
FIgyelj, ha már 40-ed van rá, tegyél hozzá még 10-et, és nem megy tönkre fél év múlva. Ilyen egyszerű :)
2013. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tessék, ez a legegyszerűbb bernina:

[link]


Viszont kiváló, vezető svájci minőség, ezzel nem tudsz félremenni. Igaz nem sokat tud ezért az árért, de mégis jobb mint egy 50 funkciós ami feladja pár hónap után ugyanannyiért. A varrógép olyan, hogy az alkatrészen nem szabad spórolni benne!

2013. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem volt modern műanyag varrógépem a kukába is került 2 év alatt. Ràadàsul 2x meg is csináltattam. Többen mondták hogy fèmet vegyek mert abban az alkatrészek is fémből vannak és nem kopik el. Ezután elmentem egy bolhapiacra, 4000 forintért vettem egy régi gépet és fantasztikusan működik már három éve. Ronda és körülbelül 8 funkciót tud, de nekem pont elég.
2013. okt. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Well... én a helyedben megjavíttatnám a veritast.

A kattogás valószínűleg egy repedt fogaskerék lesz, ez kb. 2e Ft anyagköltség, de szerintem a munkadíja sem lesz 20e Ft. A használati utasítása itt van:

[link]


Az idegkárosodást meg nem biztos, hogy pont egy modern, kínai műanyaghulladékkal fogod megspórolni...

2013. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!