Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi fűtéscsövek milyen...

Md1116 kérdése:

Régi fűtéscsövek milyen anyagból vannak?

Figyelt kérdés
2014. máj. 15. 15:52
 1/7 A kérdező kommentje:
csak azért mert költözéskor nekimentek egy bútorral és annál a résznél ahol a falból kijön kijött a fuga vagy nem tudom mi és attól félek megrepedhetett
2014. máj. 15. 16:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb 3 mm-es falú vasból. Attól, hogy a körbegipszelés kirepedt, a csőnek ennyit bírnia kellene. Persze ha egy Krazzal tolattak neki, az már necces.
2014. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Szimpla Szénacél agy esetleg horgany bevonattal készült . Ez húzott" vagy hegesztett" gyártással készült igen erős cső. Régen 3mm volt alapból a falvastagsága ezen acél csöveknek.
2014. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem látom az a baj mert belül van amugy jol meg is feszült annál a részné,nem amugy szekrény volt nem kraz
2014. máj. 15. 18:33
 5/7 anonim válasza:
40%
Attól is függ, hogy milyen régi. A legrégebbi csővek ólomból készültek. Nem is biztos, hogy a cső törik, vagy reped el, hanem a toldásnál-illesztéseknél mozdul meg, és a régi kócos-zsíros tömítésnél kezd el szívárogni.
2014. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ólomcsővel készült fűtést még nem láttam, szerintem nincs is.

A régi fűtéscsövek fekete acélcsőből készültek hegesztett kötésekkel és meleg hajlításokkal, az említett falvastagsággal.

Nyugodt lehetsz, sokkal nagyobb hatásnak is ellenáll, mint egy szekrény nekiütése. Az említett Kraznak is lendülettel kellene érkeznie...:)

2014. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyi biztos hogy nem papírból !
2014. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!