Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Most készül a csatornánk,...

Most készül a csatornánk, szeretném a kád vízét valahogy külön leszívhatóvá tenni a legolcsóbb módon, hogyan?

Figyelt kérdés
Felhasználnám, akár gravitációs módon bevezetném a wc-tartályba, vagy kilocsolnám a kertbe (bio-kozmetikumokat használunk) De valahogy a kádból el kell juttatni a padlásra és én egy ilyenért nem vagyok hajlandó 10 ezreket fizetni. 5 ezer a határ ami még belefér és megéri.
2014. máj. 16. 17:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Szeretném csőben elintézni ezt az egészet, az se baj ha egy órát kell várni mire mondjuk egy ablakmosó szivattyú átemeli a padlásra a vízet, de ne kerüljön sokba.


Ötletek?

Gondoltam arra is, hogy koronafúróval megfúrom a kádat (akril sarokkád) és oda lesz csappal, szilikonnal beépítve az ablakmosó szivattyú. Lehet, hogy egy óráig menni fog mire felszívja, de nem vész kárba az a víz.

2014. máj. 16. 18:00
 2/6 anonim ***** válasza:

A kád megfúrása elég "fura" ötlet.

Ha mégsem működik, mi lesz a lyukkal? Kádcsere?

5000-ért talán kapsz merülőszivattyút (használtat), az hamar el is intézi.

2014. máj. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát a lyukat betapasztom max.

[link]


Ezt nézegettem. 12 volt, elég gyors, elég vékony csővel is jó. Elég lenne megfúrni a kád alját egy 12-es szárral. A lyukon le tudná szívni a vízet, 3 méterre felviszi, így érintésvédelmi szempontból sem veszélyes, még akkor sem ha kapcsolóval lesz leválasztva.

2014. máj. 16. 18:39
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja a legjobb, hogy mivel ha jól olvasom 5 baros nyomást is fel tud csapni (ha ez igaz és jól értem, bár kétlem) nyomáskapcsolóval bonyolultabb rendszereket is lehet vele építeni.
2014. máj. 16. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Hááát, Te tudod.

A csövet hogyan fogod majd megbízhatóan és tartósan összehozni a káddal? Kérlek ne mondd, hogy körbekened szilóval!

A csőbe került hajszálak, szőrszálak, homok, mittudomén nem fogják eltömíteni a csövet?

Ha de, akkor hogyan tudod majd kitisztítani?

2014. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kata kata ***** válasza:
Írásodból feltételezem,hogy családi házban laksz.Na de akkor miért nem fúrsz inkább egy kutat? És azt kötöd rá a házra.Én azt csináltam.
2014. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!